Gogle wirtualnej rzeczywistości Sony PlayStation VR, które oficjalnie zadebiutują 13 października, pojawią się równocześnie w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych, Japonii i Europy. Producenci urządzenia ostrzegają jednak, że początkowo mogą wystąpić problemy z dostępnością sprzętu.

W wywiadzie dla The Telegraph Jim Ryan (SCE Europe) powiedział, że gogle PSVR zadebiutują 13 października także w Wielkiej Brytanii i większości krajów Europy. Co prawda nie wiadomo czy liście państw ostatecznie znajdzie się także Polska, jednak opóźnienia mają dotyczyć mniejszych europejskich rynków, na których PlayStation VR pojawi się z niewielkim poślizgiem.

Playstation VR_2

Andrew House (Sony Interactive Entertainment CEO) w wywiadzie dla CNBC powiedział, że powodu rosnącego zainteresowania spodziewa się niedoborów w dostawach PlayStation VR. W związku z tym, że urządzenie zostanie wydane w okresie przedświątecznym, trudno określić jak wielki będzie popyt na gogle Sony, jednak firma ma zrobić wszystko co w swojej mocy, aby sprostać temu wyzwaniu. Tym bardziej, że w tym momencie jest jeszcze niezwykle trudne do przewidzenia jak na wciąż raczkującą technologię VR zareagują konsolowi gracze.

Gogle PlayStation VR można już teraz zakupić w przedsprzedaży. Urządzenie wycenione zostało na 1769 złotych. Konsola PlayStation 4, która będzie wymagana do uruchomienia headsetu sprzedała się dotychczas na świecie w ilości ponad 40 milionów egzemplarzy.

Zobacz także: Poznaliśmy ceny gier na gogle PlayStation VR

Psychonauts PSVR