Sony poinformowało o przełożeniu daty premiery dwóch exclusivów zmierzających na konsolowe gogle PlayStation VR.

Na twitterowym profilu PlayStation Europe pojawił się wpis informujący o przełożeniu daty premiery dwóch gier projektowanych na wyłączność gogli PlayStation VR – Bravo Team oraz The Inpatient. Produkcje początkowo miały zadebiutować w okresie przedświątecznym, jednak pojawią się dopiero w przyszłym roku. „Opóźnienie da deweloperom (czyli odpowiedzialnemu za nie studiu Supermassive Games – dop. red.) dodatkowy czas, dzięki któremu gry będą przyjemniejsze dla graczy.”

Jako pierwszy wydany zostanie prequel „Until Dawn” – The Inpatient. Psychologiczny horror, który zabierze nas do mrocznego szpitala, początkowo miał zadebiutować 21 listopada, jednak w PS Store pojawi się dopiero 24 stycznia.

„Otwórz oczy… i przygotuj się na lęk w niezapomnianym horrorze psychologicznym. 60 lat przed trzymającymi w napięciu wydarzeniami z Until Dawn — hitu na PS4 — budzisz się bez pamięci w dziwnym ośrodku medycznym. Musisz dowiedzieć się, dlaczego uwięziono Cię w Blackwood Pines Sanatorium, oraz odkryć mrożący krew w żyłach i kryjący się w cieniu spisek.”

Przełożona została także zapowiedziana na 5 grudnia premiera gry Bravo Team. W pierwszoosobową strzelankę rozgrywająca się na terenie fikcyjnego państwa Europy Wschodniej, w której gracz wcieli się w członka oddziału eskortującego prezydenta, zagramy 7 marca.

„Wraz ze swoim kolegą z drużyny jesteście całkowicie otoczeni na wrogim terytorium. Tylko opanowanie w ogniu walki pozwoli Ci przetrwać do końca misji. Używaj różnych strzelb, pistoletów i broni automatycznych, chowaj się za osłonami i staraj się, aby każdy strzał się liczył.”

Gra otrzyma wsparcie nowego kontrolera PlayStation VR Aim, którego zadaniem jest imitacja różnego rodzaju broni.