Niecałe 48 godzin pozostało do rozpoczęcia zapisów przedpremierowych na konsumencką wersję gogli Oculus Rift. Na oficjalnej stronie Oculus VR pojawił się zegar odliczający czas do startu.

Preordery wystartują w środę o godzinie 17.00 polskiego czasu. Urządzenie sprzedawane będzie w zestawie wraz z gamepadem Xbox One oraz dwoma grami – EVE: Valkyrie (tylko dla osób które złożą preordery) oraz Lucky’s Tale (każdy zestaw).

Oculus sensor xbox

Wciąż nie poznaliśmy ceny z jaką sprzedawane będą gogle. Zostanie ona jednak ujawniona w momencie rozpoczęcia zbierania zapisów. Na chwilę obecną nie wiadomo czy poznamy wówczas również dokładną datę premiery Oculus Rift.

Aktualizacja

Więcej na temat preorderów zdradził sam szef Oculus VR – Palmer Luckey. Jak się okazuje nie jest wcale pewne, że zamówienia złożą tego dnia mieszczkańcy naszego kraju. Luckey napisał na Twitterze, że sprzedaż konsumenckiej wersji gogli będzie globalna, jednak na razie jego firma posiada wymagane certyfikaty jedynie w 20 krajach. Nie wiadomo czy wśród tych krajów jest Polska, aczkowiek wkrótce możemy spodziewać się poszerzenia terytorium, do którego wysyłane będą zestawy VR.

Palmer ustosunkował się również do zarzutów odnośnie braku ogłoszenia informacji na temat ceny gogli jeszcze przed startem zamówień przedpremierowych. Według niektórych osób miałoby być to związane z niechęcią ujawnienia wysokich kosztów zakupu zestawu VR.

„Jest to standardowa praktyka w branży elektroniki użytkowej. Cena jest prawie zawsze ogłaszana wraz z uruchomieniem przedsprzedaży. Komórki, konsole do gier, wszyscy robią to w ten sposób…” – napisał na reddicie Luckey dodając, że jest zdziwiony interpretacją nic nie znaczących przesłanek.

Aktualizacja 2 (05.01.2016r.)

Poznaliśmy kraje do których w pierwszej kolejności wysyłane będą gogle. Jest wśród nich Polska! Poniżej pełna lista:

USA, Wielka Brytania, Australia, Belgia, Kanada, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Islandia, Irlandia, Włochy, Japonia, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Polska, Hiszpania, Szwecja i Tajwan.

Więcej informacji dotyczących zamówień przedpremierowych znajdziecie w naszym poradniku: Oculus Rift – wszystko co musisz wiedzieć zanim kupisz gogle Virtual Reality.

  • wysylka

    DK2 potrafili wysłać do Polski.
    Mam nadzieję, że CV1 też dadzą radę.

  • Sork

    To ja mam pytanie. Jak wygląda płatność w takich przypadkach? Nie miałem okazji w ten sposób kupować i nie wiem jak się płaci, czy normalnie przelewem w pln, czy dolarach? Czy inaczej to wygląda?

    • W przypadku Oculus Rift DK2 można było zakupić podając dane swojej karty płatniczej lub za pomocą kart kredytowej. Nie wiadomo na razie czy wprowadzą inną formę, np. PayPal.