W przeciągu dwóch tygodni zaplanowano premiery dwóch najbardziej wyczekiwanych gogli VR współpracujących z PC-tem. Zarówno producenci headsetu Oculus Rift, który oficjalnie od kilku dni jest już na rynku konsumenckim, jak i debiutujących w przyszły wtorek gogli HTC Vive, nie ustrzegli się problemów związanych z realizacją zamówień przedpremierowych.

Jak się okazuje nie wszystkie osoby, które złożyły swoje zamówienia ostatecznie wcześnie, aby załapać się na pierwszą fazę wysyłki Oculus Rift, otrzymały swoje gogle w zadeklarowanym terminie. Firma Oculus VR oficjalnie przyznała, że taka sytuacja ma miejsce i tłumaczy opóźnienia chwilowym brakiem niektórych komponentów zestawu. Niemniej jednak sytuacja powinna wkrótce uleć poprawie.

Twórcy Oculusa zapewniają, że kolejne egzemplarze gogli wysyłane są codziennie. Natomiast osoby, których przesyłka została opóźniona mogą oczekiwać rekompensaty w postaci zwolnienia z opłat kurierskich. To spory prezent od Oculus VR, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że koszt przesyłki do niektórych regionów na świecie wynosi nawet ponad 100 dolarów.

Kłopotów nie uniknęli również producenci gogli HTC Vive. W tym przypadku chodzi o problemy z realizacją płatności, których część została automatycznie odrzucona przez system. HTC pracuje obecnie nad rozwiązaniem problemu i przywróceniem anulowanych zamówień. Przedstawiciele firmy obiecują osobom, które straciły przez ten incydent miejsce w kolejce, że termin realizacji ich zamówienia zostanie dotrzymany.