Project CARS
Project CARS

Slightly Mad Studios zapowiedziało drugą część wyścigowej gry Project CARS. Ponownie za kierownicą zasiądziemy w goglach wirtualnej rzeczywistości.

Powstaje Project CARS 2 – sequel wydanego w 2015 przez brytyjskie Slightly Mad Studios symulatora wyścigów samochodowych. Twórcy tytułów takich jak Need for Speed: Shift i Shift 2: Unleashed obiecują podnieść poprzeczkę względem poprzednika przede wszystkim pod względem poziomu symulacji, na który narzekali bardziej wymagający miłośnicy sim-racingu.

Gra podobnie jak pierwsza część otrzyma wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości. W tym momencie potwierdzono współpracę z Oculus Riftem i HTC Vive. Niestety w przypadku gogli PlayStation VR sytuacja jest obecnie niejasna. „Jedynka” wydana została co prawda na konsoli PlayStation 4, ale ostatecznie nie otrzymała trybu dedykowanego headsetowi PSVR. Studio tym razem ostrożnie podchodzi do zapowiedzi konsolowych gogli, aczkolwiek dyrektor kreatywny Andy Tudor powiedział w wywiadzie z Red Bullem, że jego zespół aktywnie próbuje stworzyć także i taką wersję. Powodem jest dostosowanie jakości VR-owej rozgrywki do wewnętrznych standardów studia, co może uniemożliwiać ograniczona ilość mocy obliczeniowej PS4.

Ponadto twórcy Project CARS 2 zapowiadają ponad 170 licencjonowanych samochodów popularnych marek, ponad 60 urozmaiconych tras obejmujących również nowe serie Rallycross i IndyCar, a także m.in. dynamiczne warunki atmosferyczne, pory roku oraz pełny cykl dobowy. Zapowiedziano także system LiveTrack 3.0, który w trakcie wyścigu płynnie zmodyfikuje powierzchnię zależnie od wydarzeń na torze i warunków pogodowych.

Project CARS 2 ukaże się w drugiej połowie tego roku.