Zmieniamy się! Przedstawiamy nową odsłonę serwisu vrHunters.pl

Gdy półtora roku temu rozpoczynaliśmy prace nad blogiem poświęconym technologiom wirtualnej rzeczywistości, ówczesna pierwsza deweloperska wersja gogli Oculus Rift (DK1) była jedynie ciekawostką okupującą nagłówki różnego rodzaju serwisów internetowych. W międzyczasie Oculus VR, czyli firma założona przez Palmera Luckey’a, od którego zaczęła się nowa generacja gogli VR, przeszła w ręce Facebooka. Na rynku powiązanym z terminem ‚Virtual Reality’ jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać firmy (również w Polsce), które dostrzegły technologiczną niszę będącą do niedawna jedynie marzeniem futurystów i fanów gatunku science-fiction.

Obecnie jesteśmy w przededniu światowych premier konsumenckich produktów tworzonych przez takie marki jak Sony (Project Morpheus), Samsung (Gear VR), HTC i Valve (HTC Vive) czy Microsoft (okulary rozszerzonej rzeczywistości Hololens). Optymistyczne wieści dochodzą również od firm produkujących akcesoria dla wirtualnej rzeczywistości takie jak bieżnie VR, rękawice i wszelkiego rodzaju kontrolery. Coraz więcej studiów deweloperskich zgłasza swoją gotowość do tworzenia gier dla Virtual Reality lub chociażby wprowadzenie takiego trybu do istniejących tytułów. YouTube dodaje możliwość wrzucania i wyświetlania filmów sferycznych, firmy takie jak GoPro czy Nokia opracowują profesjonalne kamery przechwytujące obraz w 360º, których potencjał zaczynają dostrzegać największe amerykańskie wytwórnie filmowe…

Można by tak wymieniać jeszcze długo, tymczasem formuła bloga zaczyna powoli nie wystarczać. Dlatego też przedstawiamy Wam nową, mamy nadzieję lepszą odsłonę serwisu vrHunters.pl w wersji 2.0. Już teraz planujemy kolejne usprawnienia i funkcjonalności, o których wkrótce Was poinformujemy.

Piszcie w komentarzach na naszej stronie, na Facebooku, lub na adres vrhuntersblog@gmail.com o Waszych pomysłach na rozwój portalu. Czekamy zarówno na wszelkie uwagi, sugestie, a także na rzeczową krytykę.

Życzymy miłej lektury.

Redakcja vrHunters

vrHunters_pl 1-0
vrHunters.pl 1.0