Kolejny interesujący tydzień w branży VR za nami. Poznaliśmy m.in, szczegóły dotyczące rekomendowanej dla Oculus Rift specyfikacji PC-ów, a także pojawiły się pierwsze informacje odnośnie polskiej premiery gogli Gear VR.

W dzisiejszym „Przeglądzie tygodnia” przeczytacie m.in. o „Pogromcach mitów”, którzy kręcą odcinki dla wirtualnej rzeczywistości. Tradycyjnie przedstawiamy również listę najciekawszych tytułów jakie pojawiły się na platformie Oculus VR Share.

***

Pogromcy mitów i inne produkcje Discovery trafią na gogle VR

Jeden z najpopularniejszych programów popularnonaukowych kanału Discovery Channel – Pogromcy mitów – będzie można obejrzeć na goglach wirtualnej rzeczywistości. Na razie nie znamy więcej szczegółów, jednak prawdopodobnie nowe odcinki powstaną w formie 360-stopniowych materiałów filmowych. Również i inne programy znane z Discovery mają wkrótce pojawić się z możliwością oglądania w trybie VR.

To nie pierwsza styczność bohaterów MythBusters z technologią Virtual Reality. Poniżej można obejrzeć materiał nakręcony dla serwisu Tested.com, w który to popularny Jamie Hyneman testował gogle Oculus Rift DK1.

***

Virtual Reality w TVN24 BiŚ

W programie „Świat technologii” nadawanym na kanale TVN24 Biznes i Świat pojawił się Piotr Baczyński, prezes firmy Immersion, która już kilka razy gościła na łamach naszego serwisu. Piotr opowiada o możliwościach w biznesie, jakie otwierają się dzięki wirtualnej rzeczywistości, a także przedstawia swoje projekty, realizowane w tym momencie głównie dla firm z branż związanych z nieruchomościami. Wspomniany materiał znajdziecie w tym miejscu.

***

RC Simulation VR

Kolejny wyścigowy tytuł wkrótce otrzyma wsparcie dla gogli Oculus Rift. Chodzi o grę RC Simulation, w której poprowadzimy zdalnie sterowane miniaturowe modele samochodów. Obecnie gra czeka na akceptację społeczności Steam. Jednak już teraz dostępna jest w cenie 15 dolarów wersja beta, którą znajdziemy na stronie rcsimulation.com . Można tam również pobrać bezpłatne demo.

***

Samsung Project eMotion

Włoski oddział Samsunga we współpracy ze szpitalem Santa Maria Goretti w mieście Latina rozpoczął eksperyment pod tytułem Project eMotion. Jest to program mający na celu dostarczyć hospitalizowanym młodym pacjentom placówki, doświadczenia wirtualnej rzeczywistości. Przy pomocy gogli Samsung Gear VR mogą oni przenieść się do wirtualnego parku rozrywki. 360-stopniowe materiały VR powstały w popularnym włoskim kompleksie rozrywkowym Movieland Park. Projekt został dobrze przyjęty nie tylko przez dzieciaki, ale także przez ich rodziców, którzy również mają okazję wypróbować doświadczenie.

***

Nowości Oculus VR Share

oculus share beta pasek

After The Plague – Mroczna wędrówka po wyludnionym średniowiecznym mieście, które padło ofiarą zarazy.

HEADS – Kolejna propozycja dla osób o mocnych nerwach. Naszym celem jest wydostanie się z bardzo przerażającego miejsca, w czym pomogą nam różnego rodzaju wskazówki. Autorzy zalecają korzystanie ze słuchawek.

Abandoned School – Krótkie doświadczenie przenoszące posiadacza gogli do opuszczonej szkoły.

Medical Operating Room

RRS Discovery Virtual Ward Room Demo – Projekt, którego celem było cyfrowe udokumentowanie wnętrz powstałego w 1901 roku drewnianego trójmasztowca RRS Discovery, przeznaczonego do badań nad Antarktyką.

***

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o…

– futurystycznym salonie gier wirtualnej rzeczywistości – The Void;
– polskiej premierze Samsung Gear VR;
specyfikacji komputerów PC rekomendowanych pod konsumencki Oculus Rift
– najciekawszych projektach nadesłanych na konkurs Oculus Mobile VR Jam 2015;
– pracach Ubisoftu nad grami VR;
– okularach rozszerzonej rzeczywistości dla kierowców;
– oraz o powstającej grze Angry Birds VR.