Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń tygodnia w świecie „Virtual Reality”.

„Crescent Bay” pokazany publicznie

Uczestnicy imprezy SVVR (Silicon Valley Virtual Reality), która skupia wokół siebie miłośników technologi wirtualnej rzeczywistości, mieli okazję osobiście przekonać się jak prezentuje się nowy prototyp gogli Oculus Rift „Crescent Bay”. Była to pierwsza taka możliwość od czasu wrześniowej konferencji Oculus Connect, na której prototyp został oficjalnie zaprezentowany. Poniżej można zobaczyć jakie reakcje na uczestnikach imprezy wywołały nowe gogle Oculusa, którym coraz bliżej do ostatecznej konsumenckiej wersji urządzenia.

„Crescent Bay” posiada wiele ulepszeń względem Oculus Rift DK2, m.in. wyświetlacz o wyższej rozdzielczości (ponad 1k x 1k na każde oko), wyższą częstotliwość odświeżania obrazu, pełne śledzenie ruchów głowy (360 stopni), a także opcjonalny, zintegrowany system dźwięku 3D. Urządzenie jest lżejsze i bardziej ergonomiczne w porównaniu do poprzednika.

***

Peter Jackson pracuje nad grą lub filmem VR

W wywiadzie udzielonym amerykańskiemu magazynowi Variety, znany reżyser filmowy Peter Jackson (Władca Pierścieni, Hobbit) ujawnił, że planuje spędzić „rok lub dwa” nad projektem związanym z wirtualną rzeczywistością. Reżyser znany z wykorzystywania w swoich produkcjach najnowszych technologii zasugerował, że nowy projekt może być zarówno filmem jak i grą zaprojektowaną na gogle VR. Jackson powiedział, ze chciałby wrócić do Nowej Zelandii, czyli w miejsce gdzie zostały nagrane obie trylogie, jednak nie sprecyzował czy mogłoby to mieć związek z tajemniczym projektem.

***

Eden River trafiło na Google Cardboard i Steam

Eden River (Unello Design)Na platformach Andorid (Google Cardboard) oraz Steam (PC, Oculus Rift) pojawiła się aplikacja Eden River, przeznaczona dla miłośników przyrody i osób, które po ciężkim dniu pracy poszukują chwili relaksu i wytchnienia od problemów dnia codziennego.

Eden River to doświadczenie, dzięki któremu odbędziemy relaksacyjny rejs wzdłuż rzeki Eden. Bogate w detale środowisko naturalne, które będziemy przemierzać w otoczeniu ptaków, ryb i leśnych zwierząt, pomoże nam uspokoić się po ciężkim dniu i zapewni doświadczenie obcowania z naturą bez wychodzenia z domu. Podróży towarzyszyć będzie specjalnie skomponowana na tę okazję „pozytywna” muzyka relaksacyjna.

***

Nowości Oculus VR Share

oculus share beta pasekBlazeRush (Oculus Demo) – dynamiczna arcadowa wyścigówka w stylu klasycznego Death Rally z możliwością gry online.

Vox Machinae – możliwość pokierowania wielkim, zdalnie sterowanym uzbrojonym robotem.

Will_of_Creativity – aplikacja pokazująca jak niesamowite może być słuchanie muzyki z goglami Oculus Rift w połączeniu z wizualizacjami 3D.

***

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o…

– firmie Microsoft, pracującej nad własnymi goglami VR dla Xbox One
– goglach VR One od niemieckiej firmy Carl Zeiss, które trafiły do sprzedaży
– premierze gry Elite: Dangerous
– oraz nowej wersji New Retro Arcade – salonu gier w stylu lat 80-tych na Oculus Rift.