Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń tygodnia w świecie „Virtual Reality”.

Unreal Paris

W sieci pojawiło się imponujące demo technologiczne prezentujące możliwości silnika graficznego Unreal Engine 4. Autorem wizualizacji jest Benoit Dereau, który pracował wcześniej m.in. przy takich tytułach jak Half-Life 2, Left 2 Dead czy Dishonored. W serwisie reddit znajdziecie instrukcję, dzięki której możliwe jest uruchomienie Unreal Paris na goglach Oculus Rift DK2.

***

Adopted

Niezależne studio deweloperskie Clockwork Demon, pracuje nad tytułem VR o nazwie Adopted. Produkcja osadza gracza „w skórze” niedawno uratowanego psa o imieniu Luchador, który poprzez różne interakcje może wpływać na sposób życia swoich opiekunów. Dzięki użyciu gogli Oculus Rift będziemy mogli postawić się w roli psa z wszelkimi tego stanu konsekwencjami. Akcja gry rozpocznie się na tydzień przed ślubem Wyatta i Marisy – opiekunów głównego bohatera – a zakończyć się ma w dniu wesela. Dzięki naszym poczynaniom, para albo zbliży się do siebie albo oddali, w zależności od tego jak potoczy się historia. Premiera gry planowana jest dopiero na 2016 rok.

***

Polska video-recenzja kartonowych Google Cardboard

Na kanale YT FutureGaming.pl, pojawiła się krótka recenzja kartonowych gogli Cardboard.

Można też spojrzeć na test – obecnie chyba najbardziej zwariowanej gry na Oculus Rift DK2 – Dumpy: Going Elephants.

***

oculus share beta pasek

Nowości Oculus VR Share

SlenderCraft VR – połączenie horroru i Minecrafta. Gracz znajduje się w świecie grozy, gdzie jedyną drogą ucieczki jest odnalezienie wskazówek i narzędzi potrzebnych do otworzenia portalu.

VR Trek – doświadczenie, które powinno przypaść do gustu fanom Star Trek. Pozwala na odbycie międzyplanetarnej podróży w środowisku znanym z popularnego serialu.

Maze Roller

Virtual-Comics – przeglądarka popularnych dla komiksów formatów plików .CBR oraz CBZ pozwalająca przeglądać je w środowisku wirtualnej rzeczywistości.

VR Space Tunnel

VR PAC – próba przeniesienia klasycznego PAC-MANA do środowiska Virtual Reality.

The Who Immersive – aplikacja dla fanów legendarnej brytyjskiej grupy rockowej The Who, stworzona w celu uczczenia wieloletniej pracy zespołu. Doświadczenie zabiera widza w surrealistyczną podróż przez 50 lat historii działalności grupy.

***

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o…

– europejskiej premierze Samsung Gear VR
– pierwszej w historii transmisji Live VR
– powstaniu studia filmów VR Oculus Story Studio
– oraz podsumowaliśmy wszystkie znane fakty o goglach Microsoft HoloLens.