Przegląd najważniejszych wydarzeń ze świata wirtualnej rzeczywistości, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu. Zapraszamy.

***

Gogle Cmoar zebrały 120.000$

Cmoar

Zakończyła się Kickstarterowa zbiórka polskich modułowych gogli VR Cmoar. Twórcy urządzenia uzbierali w sumie ponad 120 tysięcy dolarów, które pomogą im w wypuszczeniu headsetu na rynek. Cmoar początkowo planowany był jako smartfonowy headset zbliżony możliwościami do Samsung Gear VR. Jednak z czasem wprowadzono możliwość zamontowania dodatkowego ekranu zamieniającego gogle w odpowiednik Oculus Rift. Wysyłka Kickstarterowych zamówień powinna nastąpić na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku.

***

Life of Rome na Indiegogo

Life of Rome
Life of Rome

MMORPG „Life of Rome” brytyjskiego Breakout Studio obecnie zbiera pieniądze w crowdfundingowym serwisie Indiegogo. Celem deweloperów jest odtworzenie starożytnego miasta Rzym wraz z jego najbliższym otoczeniem, okolicznymi wsiami i fortami. Projekt realizowany jest od samego początku z myślą o okularach wirtualnej rzeczywistości, tak aby umożliwić graczom realistyczne doświadczenie obcowania w historycznym mieście.

Zbiórka pieniędzy potrwa do końca maja, a osoby zainteresowane mogą zakupić grę w cenie 30 £. Premiera zaplanowana została na sierpień 2016 roku. Więcej o Life of Rome pisaliśmy jakiś czas temu w tym miejscu.

***

Nowa wersja VRMT

Defective Studios, twórcy narzędzi do budowania wirtualnych światów VRMT, opublikowali nową wersję kreatora wprowadzającą kilka nowych możliwości. Oprócz nowych funkcji pozwalających na bardziej precyzyjne projektowanie ścian, dodano również obsługę kontrolera gestów Leap Motion. VRMT w wersji v0.3 można pobrać bezpłatnie na oficjalnej stronie producentów.

***

LG VR for G3 za darmo w USA

LG VR for G3

Osoby, które w Stanach Zjednoczonych zakupią smartfon LG G3, otrzymają za darmo mobilne gogle wirtualnej rzeczywistości „LG VR for G3”. Pomysł LG to rozwinięcie idei kartonowych gogli Cardboard z tym, że zamiast papierowej otrzymamy plastikową, bardziej solidną obudowę, przypominającą trochę konkurencyjne gogle Samsung Gear VR. Niestety w odróżnieniu od HMD Samsunga adapter pozbawiony jest „wnętrza”, czyli czujników takich jak akcelerometr oraz żyroskop, których rolę przejmie telefon.

***

Człowiek 2.0 – Rzeczywistość wirtualna

W ramach audycji Człowiek 2.0 w Radiu TOK FM odbyła się rozmowa o renesansie wirtualnej rzeczywistości. Gośćmi programu byli Michalina Skibicka – specjalistka od lokalizacji gier, a także Adam Bral i Sebastian Sosnowski z projektu Arnswalde VR oraz Paweł Surgiel z Bivrost.

***

Top 10 najpopularniejszych doświadczeń VR w serwisie WEARVR w ubiegłym tygodniu.

***

Nowości Oculus VR Share

oculus share beta pasek

Virtual Reality Car Configurator Demo BMW 7 series – Konfigurator samochodów BMW serii 7 wykorzystywany przez firmę w marketingu i sprzedaży.

The Lost Valley VR – Możliwość przeniesienia się do czasów prehistorycznych.

DroneGP 15 – wyścigi dronów.

Ghosts Of Hogwarts – Doświadczenie pozwalające na wędrówkę po słynnej szkole czarodziejów z Harrego Pottera.

DiveReal – Projekt świata MMO opartego o 360-stopniowe zdjęcia z Google StreetView. Użytkownicy mogą spotkać się w wybranej lokalizacji i nawiązywać proste interakcje.

Web Browser – przeglądarka internetowa dla Oculusa.

***

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o…

– projekcie rowerowej wirtualnej rzeczywistości Widerun;
– zapisach na HTC Re Vive;
– systemie trackingu SteamVR Lighthouse;
prima aprilisowych żartach w branży VR;
– a także o nowej wersji sterownika vorpX.