Pierwszoosobowa VR-owa gra akcji ‚Raw Data’ stała się pierwszym tytułem wydanym na gogle wirtualnej rzeczywistości, którego zarobki przekroczyły na przestrzeni miesiąca milion dolarów.

Produkcja studia Survios o nazwie Raw Data po raz kolejny udowadnia, że na grach wirtualnej rzeczywistości można już całkiem nieźle zarabiać. Tytuł wydany został w lipcu i jeszcze tego samego dnia trafił na pierwsze miejsce najczęściej kupowanych gier w popularnym cyfrowym sklepie. Teraz ujawniono, że w skali jednego miesiąca gra zarobiła ponad milion dolarów.

Według producentów, obecnie co najmniej 20 procent użytkowników gogli HTC Vive posiada Raw Data w swojej bibliotece gier. Nie ukrywają oni, że wysoka cena gry, która wynosi w tej chwili 36,99€ ma być sygnalizacją dla graczy, iż jest to pełnoprawny tytuł AAA.

Raw Data to opierająca się na kooperacji pierwszoosobowa gra akcji, w której zadanie polega na odpieraniu nacierających falami hord przeciwników. Niby nic szczególnego jednak produkcja zdążyła już zebrać wystarczająco dużo pozytywnych opinii, żeby nie przejść obok niej obojętnie.

Tytuł został wypuszczony wyłącznie ze wsparciem dla gogli HTC Vive, w tym kontrolerów ruchowych oraz systemu „room-scale”, dzięki czemu gracz może swobodnie poruszać się po określonej części pokoju oraz używać rąk, aby w naturalny sposób strzelać i zadawać ciosy.

Gra w wersji z wczesnym dostępem obecnie sprzedawana jest na platformie Steam w cenie 36,99€. Pełna wersja spodziewana jest pod koniec roku. Więcej na temat Raw Data pisaliśmy w tym miejscu.