Oculus Rift Developer Kit 1 (DK1)
Oculus Rift DK1 (fot: Oculus Rift)

W Gdańsku odbyły się organizowane przez firmę Kainos Polska warsztaty informatyczne dla studentów wyższych uczelni – AppCamp 2014. Tegoroczna impreza poświęcona była nauce programowania na Oculus Rift. W trakcie warsztatów powstało kilka interesujących aplikacji stworzonych na Oculusa przez uczestników imprezy.

Organizatorzy nagrodzili najlepsze aplikacje. Pierwsze miejsce zajęła aplikacja Michała Łobacza i Damiana Karczewskiego – Drunk Driver, która pozwala w bezpiecznych warunkach sprawdzić umiejętność jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. Współautor zwycięskiego projektu Michał Łobacz powiedział, że jego celem było uzmysłowienie konsekwencji jakie niesie za sobą jazda na „podwójnym gazie”.

Inne aplikacje które powstały to:

  • Arachnofobia – aplikacja przeznaczona dla osób, które chcą pozbyć się lęku przed pająkami (Radosław Dobrzeniecki i Radosław Pluskota)
  • Nauka jazdy – wirtualny ośrodek szkoleniowy dla kierowców (Łukasz Komorowski i Ewa Jóźwiak)
  • Interaktywna wędrówka po Westerplatte – program edukacyjny (Dorota Ossowicka i Damian Karczewski)
  • inVEINsion – aplikacja umożliwiająca podróż po układzie krwionośnym człowieka (Marta Porzeżyńska i Magda Gębska)

Celem organizatora AppCamp jest poszerzanie informatycznych zainteresowań wśród studentów, rozwój umiejętności tworzenia aplikacji oraz pogłębianie doświadczeń zawodowych.