Resident Evil 7: Biohazard – tak nazywać się będzie najnowsza część znanej japońskiej serii gier z gatunku survival horror, w którą tym razem zagramy także w wirtualnej rzeczywistości. Pełnoprawny tryb VR dla gry zapowiedziano na gogle PlayStation VR.

Resident Evil 7 będzie pierwszoosobowym horrorem, który wywodzi się z eksperymentalnego doświadczenia wirtualnej rzeczywistości o nazwie Kitchen. Było ono pokazywane przez Sony na różnego rodzaju targach i prezentacjach gogli PlayStation VR, jednak nikt nie spodziewał się, że będzie to zalążek dla nowej części słynnej serii studia Capcom.

Co bardzo ważne, tryb VR nie będzie jedynie ciekawostką czy krótkim doświadczeniem. Twórcy RE 7 zapowiadają, że grę będziemy mogli przejść od samego początku do końca w goglach PSVR.

Jeszcze zanim oficjalnie zaprezentowano Resident Evil 7 podczas trwających właśnie w Los Angeles targów gier E3, krążyły plotki, że najnowsza odsłona gry ma powrócić do korzeni 20-letniej już serii. Oglądając poniższą prezentację „siódemki” wydaje się, że nie były to słowa rzucone na wiatr.

Premiera gry zapowiedziana została na 24 stycznia 2017 roku na platformy PlayStation 4 (PSVR), Xbox One oraz PC. Lada chwila w usłudze PlayStation Store powinno pojawić się demo gry Resident Evil 7.