Ridley Scott, jeden z najbardziej utytułowanych reżyserów w historii kina, ujawnił w wywiadzie z Yahoo, że pracuje nad tajemniczym projektem dla wirtualnej rzeczywistości. Twórca takich kinowych hitów jak Obcy – ósmy pasażer Nostromo, Łowca androidów czy Gladiator zdradził, że nowy projekt dotyczyć będzie jednego z jego kolejnych filmów.

„Musisz tego spróbować. Musisz, byłbyś głupi gdybyś tego nie zrobił.” – odpowiedział Ridley Scott zapytany czy rozważa wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w filmie. „Pracuje nad jednym [filmem], ale nie mogę powiedzieć którym.” Scott dodaje, że doświadczenie VR będzie przeznaczone raczej do oglądania w warunkach domowych, niż w sali kinowej wypełnionej ludźmi z goglami VR na głowie.

Reżyser pracuje obecnie nad sequelami Łowcy androidów (Blade Runner 2) i Prometeusza z 2012 roku, więc niewykluczone, że może chodzić o jeden z tych filmów. Z kolei jego najnowszy film Marsjanin, otrzyma wkrótce 15-minutowe doświadczenie przeznaczone dla gogli wirtualnej rzeczywistości, jednak niewyreżyserowane przez niego.

W ostatnim czasie coraz więcej profesjonalnych studiów filmowych wyraża zainteresowanie technologiami Virtual Reality. Podczas niedawnej konferencji Oculus Connect 2, firma Oculus VR ogłosiła współpracę z wytwórniami filmowymi 20th Century Fox oraz Lionsgate, a także z największą wypożyczalnią filmów DVD na świecie – Netflix, które dostarczą aplikacje umożliwiające oglądanie ich własnych produkcji w wirtualnych salach kinowych.