Firma Sony pochwaliła się reakcjami na RIGS: Mechanized Combat League, jedną z najciekawiej zapowiadających się gier na gogle PlayStation VR. Nagranie zostało zarejestrowane podczas imprezy PlayStation Experience 2015 w San Francisco w grudniu zeszłego roku.

RIGS to wieloosobowa strzelanka pozwalająca na pojedynki 3 vs 3. Posiadacze gogli PSVR pokierują sportowymi robotami-mechami, w ramach ligi MCL (Mechanized Combat League), której rozgrywki odbywać się będą na specjalnych futurystycznych arenach. Za pracę nad grą odpowiada brytyjskie studio Guerrilla Cambridge (twórcy Killzone Mercenary), dla którego będzie to pierwsza gra tworzona z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

Głównym celem każdego zespołu jest przekroczenie obręczy zawieszonej w centralnym punkcie każdej mapy/areny, na której odbywa się rozgrywka. W ten sposób drużyna otrzyma punkty, jednak aby przekroczyć bramkę należy osiągnąć tzw. stan ‚overdrive’, możliwy dopiero w momencie gdy wcześniej wykażemy się aktywną postawą podczas gry.

W trakcie konferencji PlayStation Experience 2015 firma Sony ujawniła szczegóły na temat nowych gier zmierzających na platformę PlayStation VR. Wśród nowo zapowiedzianych tytułów znalazły się m.in. sequel wysoko ocenianej przygodówki Psychonauts, wieloosobowy shooter Ubisoftu z gatunku flight-sim Eagle Fight, symulator myśliwca bojowego Ace Combat 7, a także… golf miejski w wykonaniu niszczycielskich robotów – 100ft Robot Golf. Więcej na temat tych gier możecie przeczytać w tym miejscu.