Na odbywających się właśnie w stolicy Francji targach Paris Games Week poznaliśmy nowe szczegóły na temat tworzonej przez studio Crytek gry VR Robinson: The Journey. Produkcja będzie kolejnym ekskluzywnym tytułem gogli PlayStation VR i właśnie otrzymała pierwszy trailer.

W grze wcielimy się w skórę rozbitka, który wylądował na tajemniczej planecie, zamieszkanej przez różnego rodzaju prehistoryczne stworzenia. Nasza postać nie będzie podróżować jednak sama. Na poniższym trailerze możemy zobaczyć unoszącego się w powietrzu robota, towarzyszącego głównemu bohaterowi.

Studio Crytek, znane głównie z wysokiej jakość efektów wizualnych nie zamierza ograniczyć rozgrywki jedynie do eksploracji świata pełnego dinozaurów. Twórcy tytułów takich jak Crysis i Far Cry zapowiadają grę w stylu survival z mocnym akcentem na wciągającą fabułę.

„PlayStation VR jest idealną platformą dla Robinson: The Journey. Nasza dotychczasowa współpraca z Sony udowodniła, że chcą oni dostarczyć użytkownikom domowych technologii VR najbardziej wciągających i unikalnych doświadczeń, jakie mogliby wymarzyć sobie gracze. My natomiast intensywnie pracujemy nad tym, aby Robinson sprostał temu zadaniu” – przyznaje David Bowman, Dyrektor Produkcji w Crytek.

Robinson: The Journey powstaje w oparciu o wcześniejsze dema technologiczne Back to Dinosaur Island. Tytuł, który przez wielu fanów wirtualnej rzeczywistości określany jest mianem najlepiej zapowiadającej się gry VR, początkowo był jedynie technologiczną pokazówką dla gogli… Oculus Rift. Niestety prawdopodobnie zagrają w niego jedynie posiadacze konsoli PlayStation 4 i gogli PSVR.

Wciąż nie wiadomo kiedy odbędzie się premiera Robinson: The Journey.