Dotychczasowy „exclusive” PlayStation VR – Robinson: The Journey – otrzyma w styczniu wsparcie dla gogli Oculus Rift.

Crytek poinformował o planach wydania przygodówki Robinson: The Journey na kolejną platformę VR. Tytuł już w styczniu ukaże się w oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift. Dotychczas gra udostępniona została jedynie w wersji dla PlayStation VR.

Robinson: The Journey to pierwsza gra studia Crytek wydana na gogle PSVR i zarazem najbardziej zaawansowana graficznie jeżeli chodzi o produkcje posiadające wsparcie dla VR-owej platformy Sony. Przygodówka powstała bowiem w oparciu o najnowszy silnik CRYENGINE V.

„Robinson: The Journey wykorzystuje możliwości technologii VR, aby przenieść nas do zachwycającego, fantastycznego świata, pełnego przygód, tajemnic i dinozaurów. Gracze wcielą się w młodego chłopca, Robina, którego statek rozbił się na powierzchni nieodkrytej dotąd planety Tyson III. Ich zaradność zostanie wystawiona na próbę, kiedy w towarzystwie robota HIGSa oraz młodego tyranozaura Laiki, wyruszą na poszukiwanie ocalałych członków załogi zakończonej tragicznie wyprawy kosmicznej. Dzięki Rift gracze poczują, jakby rzeczywiście znaleźli się w zupełnie innym, tętniącym życiem świecie” – czytamy w komunikacie, który otrzymaliśmy od producenta gry.

Niemiecka firma od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi, przez co w ostatnim czasie musiała zamknąć kilka swoich oddziałów. Być może tak szybkie wydanie gry na inną platformę ma związek właśnie z tą sytuacją. Crytek ma w swoim portfolio także inną grę VR wydaną na wyłączność dla gogli Oculus Rift – The Climb. Użytkownicy PSVR i HTC Vive zapewne nie mieliby nikomu za złe gdyby ta produkcja także wkrótce utraciła status „exclusive”.

„Robinson” dotychczas zbiera w większości raczej pozytywne opinie (obecnie 65/100 i 6,9/10 na metacritic). Recenzenci zwracają uwagę m.in. na szczegółowo zaprojektowany świat, wysoki stopień immersji oraz ciekawie poprowadzoną narrację. Po stronie wad zgłaszane są problemy ze sterowaniem oraz dość krótki czas, który zajmie nam ukończenie gry (około 4 godziny).

Gra sprzedawana jest w sklepie PlayStaion Store w cenie 249 złotych.