Przyszli użytkownicy PlayStation VR mogą już szykować się do zarządzenia parkiem rozrywki oraz na szaloną przejażdżkę kolejką górską. Na gogle wirtualnej rzeczywistości dla konsoli PlayStation 4 zapowiedziana została gra Rollercoaster Dreams.

Informacja o nowej grze, która zadebiutuje wraz z premierą gogli PSVR pojawiła się na blogu PlayStation. Według zamieszczonych informacji niezależne studio Bimboosoft przygotowuje produkcję, w której wcielimy się w zarządcę parku rozrywki. Będziemy mogli stworzyć od podstaw własny ośrodek lub skorzystać z prac udostępnionych przez innych graczy.

Co ważne, Rollercoaster Dreams pozwoli projektować kolejki górskie, które później będziemy mogli osobiście przetestować w trybie FPP. Zresztą nie tylko kolejki. W grze znajdziemy także wiele innych konstrukcji znanych z popularnych parków rozrywki. Grę charakteryzować będzie także wysokiej jakości dźwięk przestrzenny, który w wirtualnej rzeczywistości nada rozgrywce dodatkowej głębi.

Jak możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie gra nie wybacza błędów popełnionych podczas projektowania kolejki.

Rollercoasterami przejedziemy się już 13 października, w dniu premiery gogli PlayStation VR. Autorzy Rollercoaster Dreams zapowiadają także wypuszczenie wersji demonstracyjnej gry.