Zwiększa się czas oczekiwania na realizację zamówień przedpremierowych konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift. Oczywiście mowa o osobach, które dopiero zamierzają złożyć preorder. Wchodząc na stronę sklepu Oculusa przeczytamy, że oczekiwana data wysyłki urządzenia zmieniła się na lipiec, czyli za około pół roku.

Nie zmienia się za to data realizacji złożonych już zamówień. Co więcej, istnieje szansa, że ulegną lekkiemu przyśpieszeniu. Po części może być to efekt, związany z wieloma przypadkami ofert odsprzedaży po zawyżonej cenie zamówionego sprzętu. Firma nie zgadza się na takie praktyki, dlatego też może anulować niektóre zamówienia, przez co skróci się przewidywany czas realizacji. M.in. dlatego Oculus VR zgadza się na sprzedaż jednej osobie tylko jednej sztuki urządzenia.

Oculus VR planuje pobierać opłatę dopiero w momencie wysyłki gogli, stąd też przypuszczenia, że część osób może anulować zamówienie, gdy ujawnione zostaną ceny największych konkurentów Oculusa: HTC Vive i PlayStation VR, co również może przełożyć się na krótszy termin realizacji. Według szefa Oculus VR, Palmera Luckey’a, w związku z ogromnym zainteresowanie firma planuje zintensyfikować produkcję, aby zaspokoić popyt.

Oculus Rift CV1 4

We wrześniu, gdy firma pokazała pierwszy konsumencki Oculus Rift, który zszedł z linii produkcyjnej, rozpoczęto proces masowej produkcji urządzenia. Tuż po rozpoczęciu przyjmowania zamówień przedpremierowych wykupione zostały wszystkie gogle wyprodukowane do tej pory oraz te, które zejdą z taśmy do 28 marca. Pierwsza partia konsumenckiego Oculusa rozeszła się w ciągu 14 minut od startu preorderów. Palmer Luckey skomentował wówczas duże zainteresowanie Riftem słowami: „Nie mogę mówić o liczbach, ale sprzedaliśmy przez 10 minut tyle, ile myślałem, że będzie sprzedane w ciągu kilku godzin.”

Według planów, pierwszy egzemplarz Oculus Rift CV1 powinien zostać wysłany 28 marca. Warto zaznaczyć, że wśród wyprodukowanych urządzeń około 7 tysięcy limitowanych gogli Oculus Rift trafi do sponsorów pierwszej deweloperskiej wersji Oculusa z Kickstartera zupełnie za darmo.

Firma Facebook, która prawie dwa lata temu nabyła Oculusa, przeprowadziła w ostatnim czasie zmianę na jednym z kierowniczych stanowisk. Peter Deng, dotychczasowy dyrektor do spraw produktu w Instagramie, otrzymał podobne stanowisko w Oculus VR.

Dla osób, które zastanawiają się nad złożeniem preorderu przygotowaliśmy specjalny poradnik, w którym wyjaśniamy najważniejsze kwestie dotyczące zakupu konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift. Odpowiadamy również na najczęściej zadawane pytania.

Oculus Rift F.A.Q. – Wszystko co musisz wiedzieć zanim kupisz gogle VR [poradnik]

zestaw Oculus Rift