Brendan Iribe, dotychczasowy szef należącej do Facebooka firmy Oculus VR, poinformował o ustąpieniu ze stanowiska na rzecz liderowania nowej wewnętrznej grupie ‚PC VR’. Do nowej roli przymierza się również Palmer Luckey.

Na oficjalnym blogu Oculusa pojawił się wpis dotychczasowego Oculus VR CEO – Brendana Iribe – który poinformował w nim o odejściu z najwyższego stanowiska w firmie. Iribe jest jednym z założycieli powstałej w 2012 roku spółki Oculus VR, wykupionej dwa lata później przez Facebooka. Przez cały ten czas do teraz pełnił on rolę dyrektora generalnego.

„Najlepiej pracujesz, gdy kochasz to nad czym pracujesz. Jeżeli tak nie jest musisz dokonać zmian. Dzięki nowej roli mogę z powrotem zanurzyć się w projektowaniu i rozwoju produktów. To coś co dodaje mi skrzydeł każdego dnia, inspiruje do pracy.” – napisał w oświadczeniu były już CEO Oculusa.

Brendan pokieruje teraz nową wewnętrzną grupą skoncentrowaną na rozwiązaniach PC-owych. Będzie to kolejny po grupie mobilnej skupionej wokół gogli Gear VR, wydzielony oddział, którego celem jest przyśpieszenie prac nad rozwojem VR-owych urządzeń. W tym przypadku będą to gogle Oculus Rift i wszystkie technologie z nimi związane obejmujące m.in. wyświetlacze, optykę, grafikę, audio, rozpoznawanie obrazów, urządzenia peryferyjne, itp.

Choć nie ujawniono jeszcze nazwiska nowego szefa Oculus VR, raczej na pewno nie zostaniem nim Palmer Luckey – pomysłodawca gogli Oculus Rift, który w 2012 roku doprowadził do niezwykle udanej kampanii Kickstarterowej. 24-latek niedawno został zamieszany w aferę polityczną związaną wyborami prezydenckimi w USA, przez co na jakiś czas wycofał się z publicznych wystąpień (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). Jego nowa rola nie została jeszcze ogłoszona, aczkolwiek w niedługim czasie powinniśmy poznać więcej szczegółów.