W europejskim PS Store zadebiutowała kolejna interesująca pozycja dla gogli PlayStation VR – VirZOOM Arcade. Jest to bezpłatny zestaw mini-gier, który wymaga specjalnego kontrolera w postaci stacjonarnego roweru treningowego.

Czy może być coś bardziej przyjemniejszego, niż uprawianie sportu i jednoczesne granie w gry? Z takiego założenia wychodzą twórcy VirZoom VR Bike, stacjonarnego roweru treningowego, który jednocześnie pozwala jeździć i kontrolować postacie w grach. Użytkownicy gogli Playstation VR w Europie otrzymali właśnie dostęp do pierwszej produkcji wykorzystującej dedykowany wirtualnej rzeczywistości rower.

VirZOOM Arcade to zestaw mini-gier zaprojektowanych przez producentów VirZOOM VR Bike. Znajdziemy w nim kilka pozycji o wiele mówiących tytułach: Cycle le Tour, Cowboy, Race Car, Tank, Pegasus, Helicopter oraz Kayak.

VirZOOM Arcade umożliwia rozgrywkę w pojedynkę lub ze znajomymi w trybie wieloosobowym w systemie „drop-in, drop-out” (nie trzeba być użytkownikiem PS Plus). Gra posiada także lokalny tryb „gorącego krzesła”. Ponadto posiadacze roweru VR otrzymają dostęp do usługi MyVirZOOM umożliwiającej rywalizowanie z innymi graczami, a także monitorowanie długości treningów, spalanych kalorii czy przejechanego dystansu. Możliwa jest również integracja z mobilnymi aplikacjami Strava i Fitbit.

VirZoom VR Bike zadebiutował w połowie ubiegłego roku wraz z wersją VirZOOM Arcade dedykowaną goglom HTC Vive i Oculus Rift. Ważący ponad 17 kilogramów bezprzewodowy kontroler wyposażony został w czujniki prędkości i kierunku, dzięki czemu przemierzanie cyfrowych światów jest bardzo zbliżone do klasycznej jazdy na rowerze. Urządzenie posiada także czujniki tętna, 8 poziomów regulacji oporu oraz łącznie 10 przycisków i triggerów zamontowanych na kierownicy.

Firma wypuściła jakiś czas temu własny zestaw narzędzi deweloperskich VirZOOM SDK pozwalający programistom na szybką adaptację dowolnej gry do współpracy z VR-owym rowerem. Mogą to zrobić także sami gracze dzięki bezpłatnemu narzędziu VirZOOM Gamepad Emulator (tylko w wersji dla PC).

Rower sprzedawany jest obecnie w cenie 400 dolarów na oficjalnej stronie producenta. Zestaw mini-gier VirZOOM Arcade pobierzemy bezpłatnie w PS Store oraz na platformie Steam.

Zobacz także: Przejechał w goglach VR całą Wielką Brytanię… na rowerze stacjonarnym