Zgodnie z przypuszczeniami, Samsung ujawnił podczas tegorocznej Mobile World Conference, zaktualizowaną wersję mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości Gear VR. Nowe wariacja urządzenia współpracować będzie z najnowszymi flagowymi smartfonami Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Dotychczasowy model gogli Gear VR, oficjalnie dostępny na niektórych światowych rynkach od grudnia 2014 roku, współpracuje z phabletem Samsung Galaxy Note 4.

Nowa wersja wykorzysta zaprezentowane podczas tej samej konferencji Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, które poszczycić się mogą 5,1-calowym wyświetlaczem Super AMOLED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) i zagęszczeniem pikseli wynoszącym 577 ppi. W porównaniu do Galaxy Note 4, który posiada taką samą rozdzielczość, nowe smartfony mają o 15% mniejszy ekran, jednak wyróżniają się o 11% większą gęstością pikseli, co w praktyce może oznaczać lepszą jakość wyświetlanego obrazu, wolną od efektu „screen door”. Inną ważną zmianą jest wyposażenie gogli w port USB, który będzie mógł być użyty do opcjonalnego zasilenia urządzenia, pozwalając na dłuższy czas zabawy.

Data premiery nowego Gear VR nie została jeszcze ustalona, jednakże wspomniane wyżej modele smartfonów zadebiutują 10 kwietnia 2015r. Zapewne więcej szczegółów poznamy na rozpoczynającej się już jutro w San Francisco imprezie Game Developers Conference 2015.