Samsung Gear VR

Tydzień temu informowaliśmy Was w Przeglądzie tygodnia vrHunters o pierwszych europejskich krajach (Niemcy, Holandia, Belgia oraz Szwecja), w których oficjalnie można już nabyć mobilne gogle Samsung Gear VR. Teraz taką możliwość otrzymali mieszkańcy Wielkiej Brytanii, gdzie urządzenie pojawiło się w stacjonarnych sklepach Samsunga oraz na oficjalnej stronie producenta w dwóch wariantach. Gear VR można kupić w zestawie z bezprzewodowym kontrolerem w cenie 199 £ lub bez kontrolera Bluetooth za 169 £. Według brytyjskiego serwisu GearVR.uk, pierwsza, testowa patria urządzeń została wyprzedana w ciągu 6 godzin, a następna spodziewana jest w przyszłym tygodniu.

Samsung Gear VR to gogle wirtualnej rzeczywistości tworzone we współpracy z firmą Oculus VR – producentami Oculus Rifta. Urządzenie do współpracy wymaga najnowszego phabletu Samsunga – Galaxy Note 4. Według niepotwierdzonych informacji Samsung pracuje nad rozszerzeniem kompatybilnych smartfonów o modele Galaxy S6 oraz Galaxy S Edge. Pomimo stopniowego wkraczania na europejski rynek, wciąż nie wiadomo nic na temat polskiej premiery Gear VR. Tymczasem pojawiły się już dwie oficjalne reklamy gogli. Pierwsza z nich (dostępna powyżej) skupiona jest bezpośrednio na produkcie i ukazuje możliwości mobilnego headsetu. Z kolei druga (poniżej) przedstawia całą rodzinę urządzeń z serii Galaxy wraz z Gear VR.

***

Gear VR na pokładzie Qantas Airlines

Narodowe australijskie linie lotnicze Qantas Airlines, postanowiły wyposażyć część swoich samolotów w mobilne gogle Gear VR. Urządzenia dostępne będą dla pasażerów jako jedna z rozrywek mających umilić czas przelotu. Klienci linii lotniczych otrzymają możliwość uruchomienia kilku doświadczeń stworzonych przez firmę Jaunt, specjalizującą się w tworzeniu filmów 360-stopni 3D takich jak np. opisywane już na łamach vrH, video 360º z koncertu Paula McCartneya. Pasażerowie Qantas będą mogli m.in. wirtualnie zwiedzić lotnisko, słynny most w Sydney – Harbour Bridge oraz jeden z parków narodowych Australii. Usługa początkowo dostępna będzie dla pasażerów pierwszej klasy, wybranych połączeń australijskich linii.