Samsung Gear VR

Podczas niedawnej konferencji „Oculus Connect”, redaktorzy serwisu roadtovr.com mieli okazję porozmawiać z kierownikiem działu mobilnego Oculus VR – Maxem Cohenem. Powiedział on między innymi, iż Gear VR został zaprojektowany do krótszych „doświadczeń” niż ma to miejsce w przypadku jego PC-owego odpowiednika – Oculus Rift.

Samsung ogłosił współpracę z Oculus VR na początku września, wraz z prezentacją Gear VR. Urządzenie Samsunga to mobilny adapter wirtualnej rzeczywistości współpracujący z najnowszym phabletem Samsunga – Galaxy Note 4. Urządzenie łączy się z Note 4 za pomocą złącza micro-USB wykorzystując 5,7-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440.

gear vr oculus vr

„Mobilne gogle są przeznaczone do 5-20 minutowych doświadczeń, – powiedział Cohen – ale to wcale nie znaczy, że nie mogą być one niezwykle wciągające.” Cohen przyznał, że istnieją pewne ograniczenia w porównaniu do Oculus Rift takie jak brak śledzenia pozycji głowy, jednak Gear VR też ma swoje zalety, zwłaszcza jeżeli chodzi o łatwość w użytkowaniu. „To co najbardziej podoba mi się w Gear VR jest to… że nie trzeba siadać na wprost monitora by coś zobaczyć, możesz przekazać je komuś w tym samym pokoju, a każdy może wypróbować w miejscu w którym siedzi. Myślę, że współczynnik wirusowy Gear VR będzie bardzo wysoki i dla wielu ludzi będzie to pierwsze doświadczenie z wirtualną rzeczywistością.”

Cohen rzucił również trochę światła na temat dystrybucji gogli Samsunga, które maja być sprzedawane początkowo jedynie online. Nie będzie także dużych akcji marketingowych. Jest to celowe działanie firmy, która najpierw chce dopracować produkt zanim zacznie kampanie reklamowe na szeroką skalę. Samsung nie potwierdził jeszcze oficjalnej daty premiery Gear VR, jednak wiadomo, że sprzedaż online ruszy jeszcze w tym roku.

Zobacz także:
Samsung Gear VR – co wiemy?