Samsung Gear VR

Samsung potwierdził prace na samodzielnymi goglami Virtual Reality. Dobre wyniki sprzedaży Gear VR sprawiły, że firma zarabia już na wirtualnej rzeczywistości.

Dotychczas Koreańczycy eksplorowali wschodzący rynek wirtualnej rzeczywistości wspólnie z firmą Oculus VR. Wraz z twórcami Rifta wyprodukowali mobilną wersję gogli VR – Gear VR – która do uruchomienia potrzebuje smartfona z najnowszej kolekcji Samsunga (m.in. Galaxy S7 i S7 Edge). Urządzenie ze względu na jakość oferowanego doświadczenia i bogate wyposażenie oficjalnego sklepu z grami i aplikacjami VR, uważane jest przez wiele osób najlepszym obecnie mobilnym rozwiązaniem na rynku.

W trakcie odbywającej się w San Francisco konferencji SDC 2016 (Samsung Developer Conference), Mihai Pohontu z Samsunga udzielił wywiadu, w którym przyznał, że jest zadowolony z powodu dobrych wyników sprzedaży gogli Gear VR. Dodał jednak, że dużą w tym zasługę ma akcja dodawania headsetu za darmo w zestawie z flagowymi smartfonami firmy. Z drugiej strony odnotowano także wzrost zainteresowania modelami S7 i S7 Edge w związku ogłoszoną promocją.

Samsung Gear VR2

Wydaje się, że to jednak dla południowokoreańskiej firmy trochę zbyt mało. Podczas SDC 2016 potwierdzono prace nad goglami, które nie wymagałyby, konieczności posiadania konkretnego modelu smartfona. Mowa o headsecie, który miałby jakością dorównać największym graczom VR-owego rynku – Oculus Rift i HTC Vive.

Co ciekawe nowe gogle Samsunga miałyby być nadal w pełni bezprzewodowe, ale nie potrzebowalibyśmy już smartfona. Niestety nie ujawniono szczegółów urządzenia, lecz pewne wskazówki może zawierać informacja o badaniach firmy nad technologiami śledzenia rąk oraz rozpoznawania gestów. Możliwe, że samodzielne gogle Samsunga otrzymają także pełny tracking pozycji gracza, taki jak w tym momencie oferują gogle Oculus Rift.

Firma Oculus VR nie odniosła się jeszcze do planów Samsunga.