Samsung Gear VR 4K coraz bliżej. Podczas konferencji SID Display Week 2016 w San Francisco firma Samsung zaprezentowała nową generację wyświetlaczy. Oprócz elastycznych ekranów pokazano m.in. dedykowany wirtualnej rzeczywistości 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) i gęstości pikseli 806ppi.

Ekran reklamowany hasłem “high resolution for VR” według przedstawicieli Samsunga ciągle jest w fazie prototypu i być może dlatego nie został pokazany w połączeniu z goglami wirtualnej rzeczywistości. Całkiem możliwe, że rozdzielczość 4K pojawi się już w kolejnej wersji mobilnych gogli Gear VR (o ile oczywiście zostanie wydana). Wcześniej jednak firma musi wypuścić przynajmniej jednego smartfona w technologii Ultra HD. Warto zaznaczyć, że z wyświetlaczy Samsunga korzystają także producenci gogli Oculus Rift.

W trakcie konferencji Koreańczycy pochwalili się również prototypem elastycznych ekranów oraz wyświetlaczem w technologii Lightfield. Jego cechą szczególną jest możliwość dostrzeżenia głębi obrazu bez konieczności korzystania ze specjalnych okularów. Ciekawostką jest także inna nowa technologia o nazwie Bio Blue, której celem jest znaczące ograniczenia emisji szkodliwego niebieskiego światła. Choć oficjalnie nie jest przedstawiana jako rozwiązanie VR-owe, nie mielibyśmy nic przeciwko jej szybkiej adaptacji przez producentów gogli wirtualnej rzeczywistości.