Istnieją przypuszczenia, że samodzielne gogle wirtualnej rzeczywistości Samsunga, o których informowaliśmy jakiś czas temu, nazwane zostaną Odyssey VR.

W kwietniu podczas konferencji SDC 2016 (Samsung Developer Conference) Samsung potwierdził prace nad goglami, które nie wymagałyby konieczności posiadania konkretnego modelu smartfona, tak jak to ma miejsce obecnie w przypadku mobilnego zestawu Samsung Gear VR. Mowa o headsecie, który miałby jakością dorównać największym graczom VR-owego rynku – Oculus Rift i HTC Vive.

Koreańczycy zarejestrowali właśnie logotyp oraz znak towarowy Odyssey VR i choć firma nie potwierdza tego oficjalnie, prawdopodobnie będzie to właśnie nazwa wspomnianych wcześniej samodzielnych gogli wirtualnej rzeczywistości. Sugerują to opisy dołączone do zgłoszenia, w których znajdziemy frazy takie jak „virtual reality game headsets” oraz „virtual reality game software”.

Opierając się na wcześniejszych informacjach nowe gogle Samsunga miałyby być nadal w pełni bezprzewodowe, ale nie potrzebowalibyśmy już smartfona. Niestety nie ujawniono szczegółów urządzenia, lecz pewne wskazówki może zawierać wiadomość o badaniach firmy nad technologiami śledzenia rąk oraz rozpoznawania gestów. Możliwe, że samodzielne gogle Samsunga otrzymają także pełny tracking pozycji gracza, taki jak w tym momencie oferują gogle Oculus Rift.

Istnieje także możliwość, iż Odyssey VR będzie nazwą headsetu Samsunga spełniającego standardy ogłoszonej niedawno przez firmę Google platformy Daydream, będącej następcą gogli Cardboard.