Pierwszy polski serial „Para nie do pary”, który można oglądać w 360 stopniach od 26 września dostępy jest w serwisie player.pl. Podczas European VR Congress producent Marcin Junkiewicz opowie o najważniejszych wyzwaniach, jakie stawia przed twórcami taka produkcja, a na expo uczestnicy będą mogli zanurzyć się w świecie wirtualnej serialowej rzeczywistości.

„Para nie do pary” jest sześcioodcinkowym serialem komediowym stworzonym przez studio Mimo VR w technologii 360 stopni. To pierwszy wyprodukowany w Polsce serial, w którym widz może znaleźć się w samym centrum wydarzeń oraz decydować, jaką część obrazu i którego aktora chce w danym momencie obserwować.

Podczas wydarzenia goście będą mieli również możliwość wysłuchania prezentacji dotyczących przyszłości technologii wirtualnej rzeczywistości w architekturze, medycynie czy budownictwie. Zaproszeni prelegenci opowiedzą także, jak VR zmieni w przyszłości świat marketingu, mediów i reklamy oraz jak rewolucyjny może okazać się w codziennym życiu. Więcej o programie konferencji można dowiedzieć się na stronie vrcongress.pl.

Kongres odbędzie się 3 i 4 listopada we wnętrzach centrum konferencyjnego Centrum Nauki Kopernik.