Co byście powiedzieli na możliwość obejrzenia z perspektywy pierwszej osoby konkretnego miejsca przed zakupem biletu na wydarzenie sportowe lub koncert? Wirtualna rzeczywistość pozwala na coś takiego nawet we własnym domu, co próbuje wykorzystać amerykański serwis StubHub.

Serwis StubHub pośredniczący w sprzedaży biletów wprowadza usługę pozwalającą przed zakupem biletu na obejrzenie w goglach VR widoku rozpościerającego się z konkretnego miejsca obiektu, na którym odbywa się dane wydarzenie. Funkcja ‘Virtual View’ dostępna jest w tym momencie w aplikacji StubHub na Androida i iOS, dzięki czemu do uruchomienia VR-owego podglądu wystarczy smartfon i najtańsze gogle typu Cardboard.

Dotychczas amerykańska firma odwzorowała kilka obiektów sportowych, na których odbywają się rozgrywki hokejowej ligi NHL, m.in. Staples Center w Los Angeles, Wells Fargo Center w Filadelfii czy United Center w Chicago. Wkrótce podobne wizualizacje otrzymają kolejne obiekty, w tym stadiony i hale wykorzystywane przez zespoły z lig NBA, MLB oraz NFL.