Fomusoh Ivo Feh właśnie miał rozpocząć studia, kiedy jeden SMS wszystko zmienił. Ivo przesłał swojemu koledze sarkastyczną wiadomość.

Informacja prasowa

W SMSie chłopak żartował, że nawet Boko Haram (grupa zbrojna) nikogo nie zatrudni bez zdania w liceum przynajmniej 5 przedmiotów. Z powodu tej wiadomości Ivo został aresztowany i skazany na 10 lat więzienia.

Ivo jest jednym z bohaterów tegorocznego Maratonu Pisania Listów. Wiele osób w całej Polsce i na świecie będzie pisać listy domagając się jego uwolnienia. Będą także pisać do samego Ivo, pokazując mu, że nie jest sam.

By przybliżyć historię Ivo przy współpracy z reżyserem Pawłem Zawadzkim i Studiem CinematicVR powstał film w technologii Virtual Reality. Za kreację i produkcję odpowiada grupa twórców InBandit, a za realizację w Virtual Reality odpowiada Konrad Ziaja. W filmie wykorzystano utwór Dolly Parton ‘Coat of many colors’, która jest ulubioną wokalistką Ivo. Wsparcie w postaci zgody na wykorzystanie swojego wizerunku udzielił Patrick Mboma, były kameruński piłkarz

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Piszemy listy do władz oraz wysyłamy listy wsparcia i solidarności do osób, których prawa złamano. Miliony osób na całym świecie przyłączą się do akcji, która jest największą globalną akcją w obronie praw człowieka. W ubiegłym roku w Polsce napisaliśmy ponad 270 000 listów, a na całym świecie podjęto ponad 3,7 mln akcji.

NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE! www.amnesty.org.pl/maraton


UWAGA: Powyższy film można obejrzeć za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli typu Cardboard (Android i iOS). W przypadku konsumenckich wersji gogli Oculus Rift i HTC Vive warunkiem jest posiadanie płatnego oprogramowania. Usługę taką oferuje polska aplikacja Cmoar VR Cinema, a także Virtual Desktop, który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa i Vive oraz możliwość zapisania ich na dysk (lepsza jakość).