Sony podało listę gier dla PlayStation VR, które zostaną pokazane podczas zbliżających się targów gier komputerowych Gamescom 2016. Opublikowano także nowy zwiastun gry RIGS: Mechanized Combat League.

Już w najbliższym tygodniu w Kolonii odbędzie się kolejna edycja Gamescom – największych w Europie targów związanych z grami komputerowymi. Na miejscu nie mogło zabraknąć Sony, które kontynuować będzie promocję zapowiedzianych na październik gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR.

Japońska firma podała listę gier na PSVR obecych podczas imprezy. Jedyną nowością na poniższej liście, która wcześniej nie była jeszcze prezentowana jest Super Stardust Ultra VR, kosmiczna strzelanka w stylu retro inspirowana klasyczną grą Asteroids.

Batman: Arkham VR
Battlezone
Bound VR
EVE: Valkyrie
Farpoint
– Hatsune Miku: VR Future Live
– Headmaster
– Here They Lie
– Hustle Kings VR
PlayStation VR Worlds
Resident Evil 7 VR
RIGS: Mechanized Combat League
Robinson: The Journey
– Super Stardust Ultra VR
– The Playroom VR
– Tumble VR
– Until Dawn: Rush of Blood

Ponadto opublikowano nowy zwiastun gry RIGS: Mechanized Combat League, jednego z tytułów startowych gogli PlayStation VR.

RIGS jest wieloosobową strzelanką pozwalająca na pojedynki 3 vs 3. Posiadacze gogli PSVR pokierują sportowymi robotami-mechami, w ramach ligi MCL (Mechanized Combat League), której rozgrywki odbywać się będą na specjalnych futurystycznych arenach. Za pracę nad tytułem odpowiada brytyjskie studio Guerrilla Cambridge (twórcy Killzone Mercenary), dla którego będzie to pierwsza gra tworzona z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

PlayStation VR zadebiutuje na rynku konsumenckim 13 października. Obecnie wyprzedane zostały już wszystkie przedpremierowe partie gogli, które mają zostać dostarczone graczom w dniu premiery. Urządzenie sprzedawane jest w cenie 1769 zł.