Project Morpheus

Nad ranem polskiego czasu zakończyła się konferencja E3 firmy Sony. Twórcy gogli wirtualnej rzeczywistości Project Morpheus, oprócz masy tradycyjnych gier zapowiedzianych dla konsoli Playstation 4 zaprezentowali również tytuły startowe dla Morfeusza.

RIGS (Project Morpheus exclusive)

Najciekawiej zapowiadającą się grą wydaję się być RIGS – multiplayerowa strzelanka pozwalająca na pojedynki 3 vs 3. Posiadacze Morpheusa pokierują sportowymi robotami-mechami, w ramach ligi MCL (Mechanized Combat League), której rozgrywki odbywać się będą na specjalnych futurystycznych arenach.

Za pracę nad grą odpowiada brytyjskie studio Guerrilla Cambridge (twórcy Killzone Mercenary), dla którego będzie to pierwsza gra tworzona z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

Wayward Sky (Project Morpheus exclusive)

Trzecioosobowa przygodówka zręcznościowo-logiczna z trybem dla jednego gracza. Gra powstaje w studiu Uber Entertainment i opowie historię pilotki Bess, która rozbiła na terenie pewnej tajemniczej twierdzy. Jej zadaniem będzie znalezienie i uratowanie ojca, który również rozbił się w tejże katastrofie.

Godling (Project Morpheus exclusive)

Kolejna przygodówka, w której tym razem wcielimy się w postać posiadającą niezwykłe moce. Będziemy mogli je wykorzystać czyniąc dobre bądź niecne uczynki w pięknej krainie, która znajdzie się pod naszym panowaniem. Gra autorstwa studia Solfar (byli pracownicy CCP Games) zaoferuje widok z perspektywy pierwszej osoby.

Headmaster (Project Morpheus exclusive)

Ostatnia z nowości zaprezentowanych podczas prezentacji. Headmaster będzie grą zręcznościową, w której za kontroler posłuży nam sam Morfeusz. Rozgrywka raczej nie będzie należeć do bardzo emocjonujących, gdyż nasze zadanie polegać będzie na odbijaniu piłki głową i celowaniu w różnorodne przeszkody, zaprojektowane przez studio Frame Interactive.

The Deep (Project Morpheus exclusive)

Produkcja tworzona jako technologiczne demo dla Morpheusa, przekształci się w pełnoprawną grę. The Deep powstaje w brytyjskim London Studio i przeniesie użytkowników Morfeusza w głąb oceanu.

World War Toons

O grze World War Toons, pisaliśmy już na łamach naszego serwisu. Początkowo humorystyczna pierwszoosobowa sieciowa strzelanka osadzona w klimatach drugiej wojny światowej, została zapowiedziana na gogle Oculus Rift. Na to niecodzienne połączenie wpadli byli pracownicy Infinity Ward, studia odpowiedzialnego za serię Call of Duty. Tworzą oni aktualnie Reload Studios, które skupiać się będzie w głównej mierze na projektowaniu gier przeznaczonych dla wirtualnej rzeczywistości. W związku z targami E3, gra World War Toons otrzymała nowy trailer.

EVE: Valkyrie

Symulator kosmiczny osadzony w uniwersum znanym z EVE Online i DUST 514, po raz pierwszy został zaprezentowany na prototypie gogli Oculus Rift „Crescent Bay” w marcu tego roku. Produkcja studia CCP Games pozwala na zrobienie kariery pilota kosmicznego myśliwca. Gra tworzona jest z myślą o trybie multiplayer oraz goglach wirtualnej rzeczywistości i pojawi się zarówno na Morfeuszu jak i na Oculusie.

W ubiegłym tygodniu własny zestaw tytułów startowych ogłosiła firma Oculus VR.