Sparc od CCP ukazał się w wersji dla Oculus Rift i HTC Vive.

Studio CCP, pomimo zamknięcia swojego oddziału odpowiedzialnego za VR-owe produkcje, wydało grę wirtualnej rzeczywistości Sparc w wersji dla gogli Oculus Rift i HTC Vive. Tytuł ten w sierpniu ukazał się ze wsparciem konsolowego headsetu PlayStation VR. Co ciekawe ich użytkownicy będą mogli zagrać wspólnie z posiadaczami gogli PC-owych.

Sparc nazywany jest przez twórców gry prawdziwym sportem, bowiem aby osiągnąć w grze mistrzostwo gracz musi się sporo nagimnastykować. W rozgrywce przypominającej grę w dwa ognie biorą udział dwie osoby, która stają naprzeciw siebie w specjalnej futurystycznej arenie w kształcie długiego korytarza. Zadaniem gracza jest trafienie piłką w rywala i jednocześnie unikanie piłek lecących w jego stronę. Te mogą się odbijać od ścian, sufitu i podłoża rykoszetem, co znacznie utrudnia obronę.

Gra stworzona została na silniku Unreal Engine 4. Oprócz multiplayera znajdziemy w niej także tryb dla jednego gracza oraz funkcje społecznościowe – rozgrywkom z perspektywy widza mogą przyglądać się inni gracze.

Sparc sprzedawany jest w Oculus Store (20 $) oraz na platformie Steam (72,55 zł).