Aliens Trolls and Dragons
Aliens, Trolls and Dragons

Jednoosobowe polskie studio Kubold założone przez byłego pracownika CD Projekt RED oraz Epic Games Poland wypuściło nową grę wirtualnej rzeczywistości o nazwie Spell Fighter. Tytuł jest krótkim pierwszoosobowym doświadczeniem VR w stylu fantasy, wykorzystującym kontrolery ruchowe do zadawania ciosów oraz mikrofon i program do rozpoznawania głosu w celu rzucania zaklęć.

Kubold to studio założone przez Jakuba Kisiela, który w przeszłości pracował nad takimi tytułami jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Unreal Tournament III, Gears of War: Judgment czy Bulletstorm. Głównym projektem polaka jest inna gra VR – Aliens, Trolls & Dragons – będąca przygodówką z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), która także tworzona jest od podstaw z myślą o goglach Oculus Rift. Premiera „Obcych, trolli i smoków” spodziewana jest dopiero w przyszłym roku, tymczasem Jakub wypuścił kolejną po symulatorze mecha Heavy Walker, krótką grę dedykowaną wirtualnej rzeczywistości.

Spell Fighter jest pierwszoosobowym (FPP) doświadczeniem dedykowanym goglom Oculus Rift, którego uruchomienie wymaga posiadania także kontrolera ruchowego, odpowiedzialnego za strzelania, walkę mieczem i rzucanie czarów. W tej chwili gra wykorzystuje kontrolery Razer Hydra, aczkolwiek w późniejszych miesiącach planowane jest dodanie wsparcia dla tworzonych obecnie kontrolerów VR takich jak Oculus Touch. Spell Fighter wymaga także dostępu do mikrofonu i programu do rozpoznawania głosu Voice Attack.

Autor opisuje swoją produkcję jako niewielki sandbox, w który możemy szlifować swoje umiejętności władania średniowieczną bronią. Aby ukończyć grę wymagane jest wykonanie kilku zadań.

Gra jest dostępna bezpłatnie i można ją pobrać bezpośrednio z strony studia Kubold. Autor Spell Fighter obiecuje w przyszłości wsparcie także dla gogli HTC Vive i kontrolerów należących do zestawu SteamVR.