HTC Vive

Są pierwsze dane sprzedażowe dotyczące gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive. Zaledwie 10 minut potrzebne było aby wyprzedać całą, liczącą 15 tysięcy egzemplarzy, pierwszą partię konsumenckich zestawów SteamVR. Świetnego wyniku swoim największym konkurentom pogratulował nawet sam założyciel Oculus VR – Palmer Luckey.

Wynikami sprzedaży podzielił się na Twitterze pracownik HTC – Shen Ye. Nie wiadomo ile zestawów HTC Vive sprzedało się później, jednak firma podobnie jak Oculus VR na razie nie ujawnia takich informacji.

W związku z ogromnym zainteresowaniem przesunęła się data dostawy dla osób, które dopiero zastanawiają się nad złożeniem preordera. Gdybyśmy zrobili to dziś, urządzenie otrzymamy w maju, a nie 5 kwietnia, jak osoby, które załapały się na pierwszą partię konsumenckiego HTC Vive.

Świetny wynik HTC nie umknął uwadze szefowi firmy Oculus VR – największego konkurenta HTC Vive na rynku headsetów działających z PC. Palmer Luckey za pośrednictwem Twittera pogratulował sukcesu, na co pozytywnie zareagował wspomniany wcześniej Shen Ye. Panowie wymienili się uprzejmościami i zadeklarowali wspólnie działanie na rzecz upowszechnienia technologii VR.

Preordery na zestaw SteamVR HTC Vive można składać na stronie HTC Polska. Nasz kraj znalazł się wśród 24 państw, na terytorium których realizowana będzie wysyłka gogli.

Składając zamówienie na polski adres zapłacimy równowartość 899 Euro. Niestety do tej ceny należy doliczyć koszty przesyłki i różnego rodzaju podatki i opłaty w kwocie 72,57 Euro, co łącznie daje kwotę 971,57 Euro. Przeliczając na złotówki ostatecznie zapłacimy około 4221 zł (kurs na dzień 29.02.16).

Zobacz także: Ruszyła przedsprzedaż HTC Vive. Wszystko co musisz wiedzieć o platformie SteamVR

HTC Vive