Brendan Iribe – dyrektor generalny Oculus VR – ujawnił na twitterze, że sprzedano już ponad 100 tysięcy egzemplarzy drugiej deweloperskiej wersji Oculus Rift. Sprzedaż drugiej generacji gogli Oculusa rozpoczęła się w lipcu zeszłego roku i okazała się sporym sukcesem twórców, którzy liczyli na zainteresowanie jak największej liczby programistów i deweloperów tworzących oprogramowanie dla wirtualnej rzeczywistości. DK2 będzie ostatnim „dev-kitem” przed wypuszczeniem pierwszej konsumenckiej wersji Oculus Rift.

Obecnie firma pracuje nad rozwojem najnowszego prototypu o nazwie Crescent Bay, na bazie którego powstanie wersja gogli przeznaczona do masowej sprzedaży. Urządzanie zostało zaprezentowane szerszej publiczności podczas niedawnych targów Consumer Electronic Show (CES 2015) w Las Vegas i zebrało bardzo pochlebne opinie. Więcej o prezentacji Crescent Bay na CES 2015 pisaliśmy w tym miejscu. Najbardziej prawdopodobnym terminem premiery konsumenckiej wersji Oculusa jest koniec 2015 roku.

Oculus DK2

Nadal istnieje możliwość zakupu Oculus Rift DK2 poprzez oficjalną stronę Oculus VR. Zmniejszył się natomiast czas oczekiwania na przesyłkę. Początkowo wynosił on nawet 2-3 miesiące podczas gdy obecnie jest to od 1 do 2 tygodni. Osoby, zastanawiające się nad złożeniem zamówienia zachęcamy do zapoznania się z Oculus Rift FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat Oculusa.

Zobacz także: Testowaliśmy Oculus Rift DK2