Na PlayStation VR zmierza kolejna znana marka. Podczas targów E3 zapowiedziano Star Wars Battlefront: X-Wing VR Mission. W „Gwiezdne wojny VR” zagramy jeszcze w tym roku.

Pierwsze przebłyski na temat VR-owej gry związanej z marką Star Wars: Battlefront pojawiły się w marcu podczas konferencji GDC 2016. Z kolei na trwających właśnie targach gier E3 poznaliśmy tytuł nowej koprodukcji studia EA Dice oraz Criterion.

Na temat Star Wars Battlefront: X-Wing VR Mission wiemy w tym momencie jeszcze niewiele, poza tym, że pozwoli graczom wcielić się w rolę pilota myśliwca X-Wing. Jak sama nazwa wskazuje będzie to najprawdopodobniej jedna misja, więc możemy spodziewać się raczej niewielkiego doświadczenia, zamiast pełnoprawnej gry AAA. Świadczyć może o tym także deklaracja Electronic Arts, wedle której VR-owa misja będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich właścicieli kopii wydanej pod koniec zeszłego roku gry Star Wars Battlefront na konsolę PlayStation 4.

W trakcie konferencji Sony zaprezentowano krótki zwiastun produkcji, która ma oficjalnie zadebiutować jeszcze w tym roku.

Star Wars Battlefront: X-Wing VR Mission to jeden z czterech nowych tytułów zmierzających na gogle PlayStation VR opartych na znanych i uznanych markach. Wraz z grą wirtualnej rzeczywistości w uniwersum Gwiezdnych wojen zapowiedziano również Batman: Arkham VR, a także Resident Evil 7 VR oraz Final Fantasy XV VR Experience.