Google Street View VR

Właściciele gogli Samsung Gear VR mogą od dziś za darmo pobrać StreetView VR. Aplikacja wyświetla 360-stopniowe zdjęcia rejestrowane od wielu lat na całym świecie przez oddział Google Maps.

Oprogramowanie wykorzystuje dane z popularnej usługi Google Street View uruchomionej w 2007 roku. Pomysłodawcy przedsięwzięcia zapewne nie zdawali sobie sprawy z możliwości jakie otworzą się przed GSV, dzięki renesansowi technologi wirtualnej rzeczywistości. Pojawienie się na rynku pierwszych headsetów Virtual Reality sprawiło, że usługą zainteresowało się wielu entuzjastów wirtualnych podróży.

Aplikacja StreetView VR już od jakiegoś czasu dostępna jest dla posiadaczy gogli Oculus Rift w wersji DK2 i pozwala w kilka sekund przenieść się w jedno z milionów sfotografowanych przez samochód Google miejsc. Wersja na Gear VR posiada opcję wyszukiwania głosowego oraz czatu głosowego, dzięki któremu możemy organizować wieloosobowe wirtualne wycieczki.

StreetView VR umożliwia m.in. dostęp do informacji z Wikipedii, które możemy wyświetlić dla odwiedzanych lokacji oraz wyświetlanie zdjęć panoramicznych udostępnionych przez użytkowników Google Street View. Oprogramowanie pozwala również na dodawanie do zakładek interesujących miejsc oraz posiada opcję wprowadzania danych przy pomocy wirtualnej klawiatury, a także funkcję timelapse pozwalającą na tworzenie panoramicznych filmów.

Aplikacja dostępna jest za darmo w sklepie Oculus Store dla gogli Gear VR. StreetView VR w wersji dla Oculus Rift DK2 można pobrać w tym miejscu.