Twórcy DreamzVR – jednych z najbardziej zaawansowanych mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości bazujących na idei Google Cardboard – zebrali już ponad 30 tysięcy złotych w crowdfundingowym serwisie Wspieram.to, co oznacza, że osiągnęli główny cel zbiórki.

„Marzenia się spełniają” – skomentował sukces zbiórki Jacek ‚JackQuack’ Kułakowski z firmy DreamzVR. „Mimo, że zabawa w Startupy to ciężka harówka, pot, łzy, krew i brak snu – dla takich chwil warto działać i próbować. Na Jesień wchodzimy na rynek z najlepszą optyką w tym segmencie!”

DreamzVR to jeden z ciekawszych polskich projektów bazujących na niezwykle popularnej idei mobilnych gogli VR typu Cardboard. W przeciwieństwie do pierwowzoru urządzenie wyróżnia spośród tłumu kilka istotnych czynników.

Po pierwsze oprogramowanie. Twórcy DreamzVR jako pierwsi na świecie chcieliby dostarczyć mobilny zestaw VR, na którym z łatwością uruchomimy popularne gry dostępne na PC-ta. Mowa o takich tytułach jak Wiedźmin, Doom 3, CS:GO czy Gothic. Tzw. efekt plug&play polska załoga planuje osiągnąć dzięki „oprogramowaniu szytemu na miarę oraz licznym video tutorialom, które krok po kroku pokażą Ci jak to działa.”

DreamzVR

Skoro już mowa o poważnych tytułach, nie może zabraknąć zaawansowanej optyki. Headset wyposażony zostanie w regulowany układ soczewek Fresnela, dzięki którym otrzymamy najszerszy dostępny powszechnie na rynku kąt widzenia (tzw. FOV – Field of View). Podobny układ znajdziemy w profesjonalnych headsetach desktopowych takich jak Oculus Rift czy HTC Vive.

Co równie ważne gogle DreamzVR zostały zaprojektowane w taki sposób, że z powodzeniem można używać ich w okularach. Twórcy headsetu wychodzą z założenia, iż najlepszą możliwością korygowania ostrości są właśnie okulary korekcyjne, które każda osoba z wadą wzroku już posiada. W efekcie nie potrzeba żadnych specjalnych soczewek czy zaawansowanych systemów regulacji ostrości, ponieważ szkła przepisane przez okulistę idealne dopasują ostrość widzenia do każdego oka oddzielnie. Niemniej jednak producenci gogli zaimplementowali także własne rozwiązania pozwalające na regulację IPD.

Jeżeli chcecie pomóc polskiemu start-upowi przyśpieszyć pracę nad urządzeniem, a przy okazji otrzymać solidne mobilne gogle Virtual Reality odsyłamy do strony Wspieram.to gdzie kontynuowana jest zbiórka funduszy. Obecnie zebrano już ponad 34 tysiące złotych. Do końca kampanii pozostało jeszcze ponad 2 tygodnie.

Za zestaw gogli w wersji DreamzVR 2.0 z logo/imieniem/napisem oraz oprogramowaniem do streamingu gier PC w trybie VR zapłacimy obecnie 250 złotych.

„Dziękujemy niezmiernie wszystkim wspierającym! Właśnie zrealizowaliśmy pierwszy cel kampanii, co oznacza, że nowe Dreamzy trafią do Was jeszcze we wrześniu. Polskie gogle VR od Dreamz rosną w siłę! Nie zwalniamy tempa. Do końca kampanii pozostało 17 dni. Za drugi cel postawiliśmy sobie rozwój oprogramowania, które uruchomi Twoje ulubione gry PC w trybie VR. Wiedźmin, CS GO, SuperHot. To tylko kilka tytułów, których możesz doświadczyć w wirtualnej rzeczywistości. Wspieranie nas jest równoznaczne z zamówieniem gogli DreamzVR z najlepszą optyką na rynku wraz z oprogramowaniem. Jako drugi cel wyznaczamy próg 45.000 zł. Wspierasz to?” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie zbiórki.