Bandai Namco opublikowało nowy zwiastun zmierzającej na gogle PlayStation VR gry Summer Lesson należącej do popularnego w Japonii gatunku „dating sim”. Jeżeli zastanawiacie się czy gra zostanie wydana poza rynkiem azjatyckim, niestety nie mamy jeszcze na to pytanie odpowiedzi. Wiadomo natomiast, że kontrowersyjna produkcja otrzyma angielskie napisy.

Summer Lesson to gra, w której utrzymywać będziemy relację ze studentką pomagając jej w nauce. Panuje powszechna opinia, że gra może przyczynić się do znacznego zwiększenia sprzedaży gogli PSVR w kraju kwitnącej wiśni, jednak z powodu różnic kulturowych jej obecność na rynkach zachodnich stoi pod znakiem zapytania.

Najnowszy zwiastun produkcji studia Bandai Namco (m.in. seria Tekken, Dark Souls, Ace Combat) odpowiada na pytanie czy w Summer Lesson znajdziemy angielskie napisy.

Nowy trailer ujawnił także przybliżoną datę premiery Summer Lesson, która odbędzie się na początku przyszłego roku w Azji Południowo-Wschodniej. Wciąż jednak nie wiadomo czy tytuł będzie oficjalnie dystrybuowany w Europie. Jako, że gra nie zostanie wydana w wersji pudełkowej, lecz tylko w cyfrowej, być może aby w nią zagrać w naszym kraju będziemy musieli otworzyć nowe konto w azjatyckiej wersji PlayStation Network.