Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier VR-owych – polska superstrzelanka Superhot VR – właśnie zadebiutowała w wersji dla gogli Oculus Rift. Produkcja zaprojektowana została do współpracy z kontrolerami ruchowymi Oculus Touch, które od dziś oficjalnie dostępne są już na rynku konsumenckim.

SUPERHOT to dosyć specyficzna strzelanka produkowana przez polski zespół deweloperski. Oprawa graficzna została znacząco uproszczona. Wszelkie elementy pomieszczeń są białe i o takiej samej teksturze, natomiast wrogowie po prostu czerwoni. Jednak grę wyróżnia sposób przedstawienia rozgrywki. Najważniejszy jest czas, który płynie tylko wtedy, gdy się poruszamy. Ilość dostępnych nabojów jest ograniczona, a przed kulami wystrzeliwanymi przez wrogów można się uchylać niczym Neo z „Matrixa”. W przeciwieństwie do klasycznych strzelanek w SUPERHOT każda kula jest śmiertelna.

Wersja gry na tradycyjne monitory została wydana w lutym, zbierając pozytywne opinie wśród recenzentów (82/100 na metacritic). Łódzka ekipa SUPERHOT Team stojąca za produkcją strzelanki postanowiła wykorzystać nowe możliwości oferowane przez technologię wirtualnej rzeczywistości, takie jak dźwięk przestrzenny, który pomoże w lokalizacji kierunku wystrzelonej kuli oraz kontrolery ruchowe Oculus Touch przenoszące dłonie gracza do cyfrowego świata gry. Jak to wygląda w praktyce możecie przekonać się oglądając nowy zwiastun udostępniony w związku z premierą SUPERHOT VR.

SUPERHOT cieszy się w środowisku pasjonatów wirtualnej rzeczywistości niesłabnącym zainteresowaniem. Crowdfundingowa kampania, podczas której zebrano ponad 250 tysięcy dolarów pozwoliła ekipie uzyskać dodatkowe finansowanie od prywatnych inwestorów w postaci kolejnych 250 tysięcy. Demo polskiej produkcji było wielokrotnie wykorzystywane przez Oculusa na różnego rodzaju pokazach i demonstracjach Rifta.

VR-owa wersja gry wydana została wyłącznie na platformę Oculus Rift, lecz w planach jest już wsparcie dla kolejnych modeli headsetów. SUPERHOT VR znajdziecie w sklepie Oculus Store w cenie 24,99 dolarów. Osoby, które wsparły „superstrzelankę” na Kickstarterze otrzymają wersję VR za darmo.