SUPERHOT game

Niekonwencjonalna polska strzelanka FPP – SUPERHOT – została właśnie udostępniona w wersji beta osobom, które wsparły ubiegłoroczną zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze. Z tej okazji opublikowano także nowy zwiastun przedstawiający gameplay z rozgrywki.

W grze SUPERHOT zadanie gracza polega na unikaniu kul i eliminowaniu wszystkich przeciwników znajdujących się na aktualnym poziomie. Grafika została bardzo uproszczona. Wszelkie elementy pomieszczeń są białe i o takiej samej teksturze, natomiast wrogowie po prostu czerwoni. Niby nic nadzwyczajnego, jednak od tradycyjnych tytułów wyróżnia ją sposób przedstawienia rozgrywki.

Najważniejszy jest czas, który płynie tylko wtedy, gdy się poruszamy. Ilość dostępnych nabojów jest ograniczona, a przed kulami wystrzeliwanymi przez wrogów można się uchylać niczym Neo z „Matrixa”. W przeciwieństwie do klasycznych strzelanek w SUPERHOT każda kula jest śmiertelna.

Gra stworzona przez polski „SUPERHOT Team” cieszy się w środowisku pasjonatów wirtualnej rzeczywistości niesłabnącym zainteresowaniem. Crowdfundingowa kampania, podczas której zebrano ponad 250 tysięcy dolarów pozwoliła ekipie uzyskać dodatkowe finansowanie od prywatnych inwestorów w postaci kolejnych 250 tysięcy. Demo polskiej produkcji było wielokrotnie wykorzystywane przez Oculusa na różnego rodzaju pokazach i demonstracjach gogli VR.

Wersja beta zaoferuje wersję fabularną obejmującą 20 różnych poziomów oraz kilka aren umożliwiających swobodą rozgrywkę wraz z modyfikatorami. Premiera pełnej wersji wstępnie zaplanowana została na koniec bieżącego roku.

Już teraz na oficjalnej stronie SUPERHOT można składać preordery. Podstawowa wersja gry sprzedawana jest w cenie 14$, natomiast edycja specjalna zawierająca dodatkowo artbook w PDF oraz cyfrową kopię oficjalnego soundtracka w jakości FLAC wyceniona została na 25$.