Powstaje symulator fotografa VR, który nauczy robienia zdjęć przy użyciu zestawu HTC Vive (SteamVR). Twórcy aplikacji VR Photo Jam co prawda jeszcze nie zdecydowali czy produkcja w ogóle zostanie wydana, ale na razie nie planują porzucać projektu.

Studio Robomodo przygotowuje aplikację, dzięki której możemy szlifować sztukę fotografii. Także w przypadku, gdy nie posiadamy żadnego aparatu, bowiem VR Photo Jam korzysta z najnowszych zdobyczy technologicznych takich jak gogle HTC Vive wraz z systemem SteamVR Lighthouse. Doświadczenie VR wykorzystuje dostępne w zestawie kontrolery ruchowe, z których jeden służy do trzymania i obsługi aparatu. Dzięki nim możliwe jest także szybkie przemieszczanie się po najbliższej okolicy.

Obecna wczesna wersja aplikacji obejmuje jedynie plan zdjęciowy ulokowany w zadaszonym skate parku (twórcy symulatora pracowali wcześniej m.in. przy produkcji gier z serii Tony Hawk), jednak projektowane są już kolejne scenariusze takie jak: dzika przyroda, paparazzi czy dziennikarz wojenny. Inspiracją dla założyciela studia Robomodo jest zamiłowanie do robienia zdjęć, gier snajperskich oraz gry Pokemon Snap, w której wcielamy się w postać zawodowego fotografa.