Na kanale YouTube amerykańskiej telewizji SHOWTIME Sports opublikowano 360-stopniowy skrót niedzielnej walki bokserskiej o mistrzostwo świata organizacji WBC, w której Artur Szpilka zmierzył się z Deontayem Wilderem. Sferyczny materiał mogą obejrzeć również posiadacze gogli Oculus Rift w wersji DK2, oraz właściciele tzw. Cardboardów.

Nagranie zawiera kilka ujęć nakręconych podczas przygotowań do gali, zdjęcia z szatni oraz wejścia bokserów na ring, a także wybrane momenty pojedynku wieczoru, w którym wystąpił polski pretendent do tytułu mistrza świata – Artur Szpilka. Opublikowany film 360º jest w tej chwili jedynie ciekawostką, jednak posiadając gogle Virtual Reality, możemy sprawdzić jak tego typu wydarzenia sportowe będziemy mogli oglądać w przyszłości. W ubiegłym roku duże postępy w dziedzinie bezpośredniej transmisji z wydarzeń sportowych na headsety VR poczyniła firma NextVR, która przeprowadziła m.in. pierwszą publiczną transmisję na gogle Gear VR z meczu ligi NBA.

Powyższy materiał można oglądać za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli Cardboard. W przypadku posiadaczy gogli VR Oculus Rift w wersji DK2 polecamy darmowy program Virtual Desktop (najnowsza wersja do pobrania tutaj), który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa oraz możliwość ich zapisania na dysk (lepsza jakość).