Polski producent gier komputerowych, firma Techland – znana i ceniona na całym świecie m.in. za takie hity jak Dead Island, Call of Juarez, Xpand Rally czy ostatnio za Dying Light – uruchamia wewnętrzny dział, który będzie zajmował się wyłącznie rozwiązywaniem problemów dotyczących wirtualnej rzeczywistości.

Informację ujawnił redaktorowi serwisu VRFocus podczas Gamescom 2015, Maciej Binkowski, Game Designer w studiu Techland. Potwierdził on, że dedykowany Virtual Reality zespół posiadać będzie własny budżet przeznaczony na rozwiązywanie trudności, które pojawią się w trakcie wdrażania technologii VR do projektów studia. Nie ujawniono nad jakim konkretnie projektem pracować będzie nowa ekipa, jednakże raczej na pewno nie będzie to Dying Light 2.

Pierwsza część niedawnego hitu Techlandu została wydana z trybem VR, który został domyślnie zablokowany. Gracze szybko jednak sobie z tym poradzili i obecnie bez większych problemów można uruchomić grę na goglach Oculus Rift DK2, czego dowodem jest poniższe nagranie. Instrukcję jak to zrobić znajdziecie w opisie filmu.

Firma Techland gościła niedawno podczas łódzkiego festiwalu wirtualnej rzeczywistości UNIT9 VR Challenge, gdzie wystawiła stanowisko z doświadczeniem opartym właśnie o Dying Light.