Trixi Studios zademonstrowało możliwości technologii mieszanej rzeczywistości (Mixed Reality) Project Tango. W tym celu wykorzystali postacie z najnowszego filmu Star Wars: The Force Awakens.

Project Tango to opracowywany przez Google tablet potrafiący mapować otoczenie i przekształcać je na modele 3D. Urządzenie wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość oraz system rozpoznawania obrazów wyposażono w wysokiej rozdzielczości kamery optyczne potrafiące pobrać dane przestrzenne i wizualne w najbliższym otoczeniu.

Choć technologia wciąż znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, co jakiś czas słyszymy o nowych projektach wykorzystujących możliwości urządzenia. Twórcy poniższego filmiku zapewniają, że cały materiał został zarejestrowany bezpośrednio z tabletu Project Tango.

Podczas wykładu „Project Tango – Mobile 3D tracking and perception” w trakcie majowej konferencji Google I/O 2015, prowadzący prezentację Johnny Lee wyraził nadzieję, iż rozpoznawanie obrazów i tracking 3D stanie się wkrótce istotną częścią nowych mobilnych doświadczeń, począwszy od rozwiązań nawigacyjnych dla wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, a nawet robotyki. Aplikacje Virtual Reality dzięki wykorzystaniu technologii Tango będą świadome swojej pozycji i otoczenia, w którym się znajdują. Pozwoli to m.in. na organizowanie konferencji VR, w których pozycje osób biorących w nich udział, pokrywać się będą z miejscami, w których znajdują się w rzeczywistości.

Niecałe dwa miesiące temu firma Google nagrodziła najlepsze zastosowania dla technologii Project Tango. W ramach konkursu zgłoszono 190 prac, z których wyłoniono zwycięzców w czterech kategoriach. Więcej na temat zwycięzców pisaliśmy w tym miejscu.