FiiT VR

Google Cardboard to nie tylko urządzenia zbudowane z kartonu. Jeżeli zależy nam na czymś trwalszym i bardziej wygodnym warto wskoczyć na troszkę wyższą półkę cenową i wypróbować plastikowe Cardboardy. Ostatnio w nasze ręce wpadły gogle FiiT VR i postanowiliśmy sprawdzić jak wyższa jakość wykonania headsetu przełoży się na komfort użytkownika.

Pierwsze co rzuca się w oczy po otwarciu przesyłki to pudełko przypominające te znane z Oculus Rift DK2, natomiast same gogle budzą słuszne skojarzenia z Samsungiem Gear VR. Urządzenie jest również gabarytowo podobne do Oculusa, jednak jest znacznie lżejsze. Waga to około 300 g. (bez telefonu) co ma znaczący wpływ na komfort użytkowania.

Jeśli już o wygodzie mowa to kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę są taśmy mocujące zestaw na naszej głowie. Są wykonane z miękkiego, elastycznego materiału, który jest miły w dotyku i powoduję pewne umocowanie gogli. Całość, po założeniu, jest naprawdę wygodna i nie przeszkadza użytkownikowi cieszyć się wrażeniami z cyfrowej rozrywki.

Klapka do mocowania telefonu uchyla się maksymalnie pod kątem 45 stopni co ma zapobiec przypadkowemu upadkowi zamontowanego telefonu. Szczeliny między nią a konstrukcją pozwalają na odprowadzenie nadmiaru ciepła generowanego przez smartphon’a oraz są również miejscem, przez które swobodne przeprowadzimy kabel od słuchawek. Sporej wielkości soczewki o średnicy 40 mm zamontowane w headsecie wydają się być dobrej jakości co potwierdza test naoczny, który wykonany z odpowiedniej jakości telefonem pozwala w pełni zakosztować możliwości zestawu.

Okulary posiadają regulowaną optykę i ostrość co jest raczej standardową funkcją w każdym szanującym się sprzęcie VR i nie powinno dziwić. Urządzenie obsługuje smartfony od 4″ do 6,5″. Dodatkowo otrzymujemy w prezencie jakże przydatną ściereczkę do czyszczenia co tym bardziej dopełnia nasze dobre wrażenie o produkcie. Jedynym minusem jest brak przycisku umożliwiającego wykonywanie interakcji z aplikacją w momencie gdy telefon znajduje się w środku. Problem ten da się wyeliminować dokupując gamepada Bluetooth.

Google FiiT VR są godnym polecenia zakupem dla osób szukających wysokiej jakości wykonania za relatywnie niską cenę i tym samym chcącym rozpocząć swoją podróż po wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie sprzedawane jest w tej chwili w cenie 149 złotych m.in. na stronie HappyVR.