Już wkrótce zadebiutuje kolejna interesująca gra VR. Brytyjskie studio nDreams ogłosiło datę premiery projektowanej od początku z myślą o wirtualnej rzeczywistości produkcji o nazwie The Assembly. Tytuł zadebiutuje jeszcze w lipcu na platformach Oculus Rift i HTC Vive. Jego twórcy ujawnili w końcu więcej informacji na temat tego intrygującego projektu, którym trafimy do podziemnego świata szalonych naukowców.

Gra została ogłoszona już w 2014 roku jako tytuł dedykowany goglom PlayStation VR, występującym wówczas jeszcze pod nazwą Project Morpheus. Dotychczas wiedzieliśmy o niej jedynie tyle, że będzie intrygującą przygodówką, w której gracze mają trafić do podziemnego świata szalonych naukowców i inżynierów uważających, że moralność w społeczeństwie powstrzymuje postęp naukowy i bez względu na cenę muszą dążyć do odkrycia uniwersalnej teorii wszystkiego.

Studio nDreams wraz zapowiedzią daty premiery ujawniło więcej szczegółów na temat nadchodzącej produkcji. Wiadomo już, że The Assembly będzie interaktywnym dramatem psychologicznym przeznaczonym dla dojrzałych odbiorców, w którym rozgrywające się wydarzenia obejrzymy z perspektywy pierwszej osoby. W grze wcielimy się w postać Madeleine Stone, rekruta tytułowej organizacji ‚The Assembly’ oraz weterana Cala Pearsona.

Naszym zadaniem jest odkrycie tajemnic tej niecodziennej organizacji. Gameplay nie będzie nastawiony na akcję, lecz bardziej skoncentruje się na narracji. W trakcie rozgrywki rekrutką Madeleine skupimy się na rozwiązywaniu testów logicznych i zagadek podsyłanych przez członków tajnego stowarzyszenia w celu sprawdzenia czy bohaterka nadaje się, aby dołączyć do tego elitarnego grona. Z kolei podczas gry jako Cal otrzymamy większy dostęp do ośrodka, dlatego też będziemy mogli skupić się na eksploracji podziemnego kompleksu i poznawaniu jego mrocznej strony.

Poniżej możecie obejrzeć 8-minutowy materiał opublikowany przez nDreams, podczas którego deweloperzy wprowadzają gracza w świat The Assembly.

The Assembly zadebiutuje 19 lipca zarówno ze wsparciem dla gogli Oculus Rift jak i HTC Vive (SteamVR). W przyszłości planowane jest wydanie wersji na gogle PlayStation VR. Grę będzie można uruchomić także na tradycyjnych monitorach.