Powstaje aplikacja The Music Room VR, dzięki której mamy szansę zostać multiinstrumentalistą. Co więcej, na zakup prawdziwych instrumentów nie wydamy nawet złotówki. Czy tak będzie wyglądać przyszłość sceny muzycznej?

Tytuły muzyczne tworzone z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości to coraz mocniej zarysowujący się trend wśród producentów oprogramowania dla gogli VR. W trakcie powstawania są już m.in. takie produkcje jak Rock Band VR i Harmonix Music VR projektowane przez twórców popularnych serii Guitar Hero oraz Dance Central. Tym razem mamy jednak do czynienia z projektem o wiele bardziej dojrzałym.

The Music Room to produkcja australijskiego studia Chroma Coda, które za cel postawiło sobie stworzenie oprogramowania umożliwiającego naukę się gry na różnego rodzaju instrumentach muzycznych.

Pomysł nauki w środowisku wirtualnej rzeczywistości byłby bezużyteczny gdyby nie kontrolery ruchowe. Dlatego też aplikacja jako pierwsza pojawi się ze wsparciem dla gogli HTC Vive, które w tym momencie jako jedyne potrafią symulować ruchy dłoni.

Autorzy opublikowali właśnie trailer The Music Room, przygotowany przy użyciu techniki Mixed Reality.

Wśród instrumentów, na których będziemy mogli ćwiczyć w sposób bardzo zbliżony do tego w rzeczywistości znajdzie się m.in. perkusja, elektryczna gitara hawajska, laserowa harfa, a także unikalna harfa strunowa. Zostaną one zintegrowane z dołączanym do zestawu oprogramowaniem Bitwig 8-Track, dzięki któremu będziemy mogli produkować własną muzykę.

Wraz z wirtualnymi instrumentami muzycznymi otrzymamy także różnego rodzaju pomieszania typu scena/studio nagrań/sala prób. Producenci zapewniają, że oprogramowanie przeznaczone będzie zarówno dla osób początkujących jak i profesjonalnych muzyków.

The Music Room zadebiutuje 24 lipca na platformie HTC Vive (SteamVR) w cenie 129 dolarów. Producenci planują w przyszłości wypuścić wersje dedykowane goglom Oculus Rift (po premierze kontrolerów ruchowych Oculus Touch) oraz PlayStation VR.