Wczoraj informowaliśmy na naszym fanpage’u na FB o plotkach dotyczących planów firmy Microsoft, która przymierza się do wypuszczenia w pierwszej połowie 2015 roku, własnych gogli VR dla konsoli Xbox One. Dzisiaj wszystko jest już jasne. Informację tę potwierdziły serwisom techradar.com oraz VRFocus różne studia developerskie pracujące nad oprogramowaniem dla nowych gogli.

Pogłoski o zainteresowaniu firmy Microsoft wirtualną rzeczywistością krążyły w świecie VR już od jakiegoś czasu. Pod koniec listopada bieżącego roku, trochę światła na to nad czym pracują w Microsofcie rzucił szef firmy Take-Two Interactive – Strauss Zelnick – który miał okazję osobiście zobaczyć efekty prac, o czym więcej pisaliśmy w tym miejscu.

Niestety nie ujawniono reszty informacji odnośnie specyfikacji, planowanej daty premiery oraz tytułów kompatybilnych z goglami Microsoftu. Wiadomo natomiast, że urządzenie jest już „w obiegu” i firmy tworzące oprogramowanie mają do niego dostęp. Bardzo możliwe, że gogle VR dla Xbox One zostaną oficjalnie zaprezentowane w czerwcu podczas targów E3 2015 (Electronic Entertainment Expo) w Los Angeles.